Ar tiesa, kad advokatai uždirba milijonus?

advokataiKai išgisrstame frazę „adovato paslaugos“ arba „teisinės paslaugos“, daugelis imame skaičiuoti, kokio brangumo paslaugos tai gali būti. Todėl daugelis lietuvių iki šiol baiminasi susidurti su teisėtvarka, o net ir prireikus kokios teisinės pagalbos ar konsultacijos, dažnas ieškome pažįstamų ar kolegų patarimo, tačiau kreiptis į specialistus vengiame. Taip yra dėl nusistovėjusio mito visuomenėje, kad advokatai ir jų paslaugos kainuoja labai brangiai. Dažnai manoma, kad šios srities atstovai uždirba pasakiškus pinigus, tad iš klientų reikalauja nemažų sumų už paslaugas. Šiandien norime paneigti ar bent jau pateikti kelias įžvalgas, susijusias su tokia visuomenės nuostata.

Koks atlyginimas yra didelis?

Į šį klausimą reikėtų atsakyti kiekvienam asmeniškai. Nes kai kalbame, kad vieno ar kito specialisto atlyginimas yra didelis, dažniausiai jo gaunamą pinigų sumą lyginame su savo kriterijais. Kiekvienas turime nusistatę tą „uždirba daug“ ir „uždirba mažai“ ribą. Kitaip sakant, vienam žmogui ir minimalus atlyginimas, kuris Lietuvoje siekia 325 eurus yra daug, o kitam ir kelių tūkstančių per mėnesį gali neužtekti. Tad ir frazė, kad advokatai uždirba daug, dažniausiai yra labai sąlyginė. Norint praskleisti paslapties šydą, galima paminėti, jog 2011 metų duomenimis, vidutinis advokato Lietuvoje atlyginimas siekė apie 650 eurų neatskaičius mokesčių. Tai yra panašus atlyginimas, kuris mokamas specialistams valstybinėse įstaigose.

Ar advokatai gauna mokestines nuolaidas?

Labai dažnai visuomenėje prisimenamas mitas, jog advokatai už savo veiklą moka labai mažus mokesčius. Dažnai mėgstama pabrėžti, jog lietuviai, dirbantys už mažiausius atlyginimus Lietuvoje dar ir mokesčių valstybei sumoka ohoho kokias sumas. Tiesa ta, kad advokatai nėra ta visuomenės dalis, kuri mokesčių nemoka arba gauna kokias nors mokestines kompensacijas. Dažniausiai advokato paslaugas teikiantys specialistai dirba pagal individualios veiklos pažymą ir moka visus mokesčius, kurie priklauso pagal šią tvarką. Tai reiškia, jog nuo gaunamų metinių pajamų, visi šios srities atstovai moka 15 proc. gyventojų pajamų mokestį. Dar 29,5 proc. ir 9 proc. nuo pusės apmokestinamų pajamų kiekvienas advokatas valstybei sumoka atitinkamai socialinio bei sveikatos draudimo įmokas. Dažnai painiojamasi dėl to, kad daug gyventojų nežino, kuo skiriasi verslo liudijimas ir darbas pagal individualios veiklos pažymą. Mat pastarasis darbo pobūdis reikalauja mokėti mokesčius valstybei, o advokato paslaugos gali būti teikiamos Lietuvoje tik pagal individualios veiklos pažymą arba darbo sutartimi ir jokiu būdu ne dirbant pagal verslo liudijimą.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *