Tinkamas oro kondicionieriaus veikimas – kaip išvengti ligų?

Oro kondicionieriai vis dažniau įvardijami kaip būtina įranga kiekvienuose namuose. Šildymo sistemos, atrodo, įprastos, o oro kondicionieriai kai kurie vis dar kelia klausimą – ar jų tikrai reikia. Atsakymas yra vienas – taip. Be jų karštis gali padaryti labai daug žalos žmogaus organizmui, tad su gera įranga išgyventi kaitrias vasaros dienas yra kur kas paprasčiau.

O įsigijus tokius oro kondicionierius, kurie ne tik vėsina, tačiau taip pat ir šildo, bus galima visus metus naudotis įranga.

Svarbiausia yra tinkama jos montavimo vieta. Labai dažnai tenka girdėti, kad oro kondicionieriai gali sukelti peršalimo ligas. Taip tikrai nebus, jeigu bus rasta tinka montavimo vieta ir tuo pačiu nebus nustatoma labai žema temperatūra.

Paprasčiausiai vis tik įsigijus įrangą dažniausiai norisi kuo greičiau pradėti mėgautis jos malonumais, taigi, atvėsinti patalpas. Dėl to labai dažnai nustatoma itin žema temperatūra. Tuo metu gali atrodyti patogu, kadangi kai lauke yra +30, patalpose galima palaikyti vos +20 laipsnių, kuris užtikrina, kad žmogus jausis puikiai. Tačiau dažniausiai dėl tokio radikalaus temperatūrų skirtumo (ypač, jeigu einama į lauką ir paskui vėl į patalpas) – gali kiti problemos. Pirmiausia pradeda skaudėti gerklę, o paskui atsiranda kosulys. Specialistai teigia, kad realus (ne jutiminis) temperatūrų skirtumas patalpose ir lauke turi būti ne didesnis nei +5 laipsniai. Taigi, jeigu lauke yra +30, tuomet patalpose reikia palaikyti +25. Tai yra optimalus skirtumas, kuris leis jums ne tik gerai jaustis, tačiau taip pat ir išvengti ligų.

Lygiai taip pat itin svarbu yra rasti patikimą įrangos montavimo vietą. Blogiausia, kai ji montuojama greta susibūrimo vietų. Pavyzdžiui, gerta valgomojo stalo arba sofos. Tuomet vėsos šaltinis pučiamas tiesiai į žmones ir dėl to gali kilti ligos. Reikia rasti tokią vietą, kurioje nesuburia žmonės nuolat ir vėsa bus tolygiai paskirstoma. Geriausiai dėl to tartis ir paieškas vykti su specialistais.

Rinktis tinkamiausius oro kondicionierius siūlome kartu su https://komfo.lt specialistais, kurie pasiūlys ir tinkamiausią montavimo vietą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *