Praktika rodo, kad dažniausiai vairavimo kursai lankomi šiltuoju metų laiku. Didžiuosiuose šalies miestuose vasaros sezonu teisės laikyti vairavimo egzaminą tenka laukti daugiau nei 3 savaites. Tuo tarpu vairavimas žiemą vertinamas gana skeptiškai. Būsimieji vairuotojai sąmoningai vengia vairavimo pamokų apledėjusiu keliu ar sningant. Tuo tarpu vairavimo instruktoriai teigia, kad minėtasis elgesys turėtų būti keistinas – pirmiausia, vairavimas žiemą reikalauja tam tikrų įgūdžių, kurių reikėtų mokytis ne savarankiškai, o drauge su patirtį turinčiu instruktoriumi. Antra, vairavimo egzaminas šaltuoju metų laiku išlaikomas kur kas greičiau dėl mažesnių eilių.
Žiemos metu lankomi vairavimo kursai reikalauja ypatingo vairuotojų susikaupimo ir dėmesio. Instruktoriai primena, kad pradedant judėti slidžia kelio danga, svarbiausia – neleisti transporto priemonės ratams pradėti slysti. Tai reiškia, kad vairuotojas sankabą turi atleisti labai švelniai, o variklio sūkiai turi būti kur kas mažesni. Jei automobilis ima slysti, būtina kuo greičiau atleisti akseleratorius paminą (tai daryti reikia itin švelniai), tačiau sankabos padėtis turi likti nepakeista.
Pradėję važiuoti, skirkite ypatingą dėmesį pavarų perjungimui. Perjungti pavaras reikia pilnai atleidus akseleratoriaus paminą ir nuspaudus sankabą. Nepamirškite, kad šiuo momentu privalote būti pasirengę šoniniam slydimui. Jei pajutote, kad transporto priemonė slysta į šoną, švelniai pasukite vairą į kelio pusę. Elkitės ypatingai atsargiai, jei kelio danga yra slidi. Vairavimo instruktoriai primena, kad važiuodami slidžiu keliu negalite staigiai atleisti sankabos paminos, atitinkamai nepaspaudę greičio valdymo paminos, kadangi galite akimirksniu būti išmesti iš kelio. Automobilio negalima stabdyti posūkyje (pasisukus transporto priemonės ratams) ar posūkio metu perjungti pavarą, kadangi transporto priemonė taps sunkiai valdoma. Atlikę manevrą, greitį didinkite palengva, kad ratai nepraslystų. Būtina imtis papildomų atsargumo priemonių stabdymo metu. Šį manevrą atlikite atsargiai, švelniai spausdami stabdžių paminą. Jei jaučiate, kad automobilis ima slysti, atleiskite stabdį ir vėl stabdykite.
Važiavimas žiemos metu reikalauja įgūdžių ir praktinių žinių, todėl papildomi vairavimo kursai rekomenduojami ne tik būsimiems, bet ir esamiems vairuotojams, nepasitikintiems savo jėgomis ir norintiems įgyti daugiau įgūdžių. Vairavimo instruktoriai teigia, kad daugiausia sunkumų kelia vairuotojų įprotis važiuoti išjungta pavara ar išjungtu varikliu – šis įprotis žiemos metu turi būti užmirštas ir nenaudojamas. Be to, dažnas vairuotojas pasimeta automobiliui pradėjus slysti. Šiuo atveju būtina imtis visų atsargumo priemonių ir jokiu būdu nepanikuoti. Galiausiai, prieš išvažiuodami į apledėjusį ar užpustytą kelią, privalote patikrinti valytuvų, apšvietimo, stabdžių ir garsinio signalo veikimą.