Žoliapjovių gedimai ir priežiūra

Žoliapjovės žymiai palengvina sodo priežiūros darbus. Jos greitai nupjauna tiek trumpą, tiek ilgesnę žolę. Žinoma, pasirinkti šį įrankį reikia atsižvelgiant į pjaunamos vejos plotą, žolės ilgį, vietos lygumą. Išsirinkę tinkamą techniką turėtumėte nepamiršti, jog jai bus reikalinga priežiūra. Daugiausiai dėmesio reikalauja žoliapjovių peiliai, nes jie dirba pakankamai intensyviai.

Gedimai, kuriuos sukelia žoliapjovių peiliai

Kartais žoliapjovė neveikia sava eiga, tai gali nutikti dėl to, kad peiliai susidūrė su kietu objektu ar pjaunama pernelyg aukšta žolė. Kitos šio gedimo priežastys galėtų būti neteisinga lyno padėtis, nutrūkusi reduktoriaus spyruoklė, atsilaisvinęs arba nutrūkęs diržas.

Jeigu pastebite, kad nesisuka peilis, patikrinkite ar jo neblokuoja užsikimšusi žolė, atsargiai ją pašalinkite, jeigu gedimas vis dar yra, galbūt peilis yra neteisingai sumontuotas.

Tinkamai sumontuoti, aštrūs žoliapjovių peiliai užtikrina, kad veja bus nupjauta lygiai ir gražiai. Nors jie pagaminti iš tvirto plieno, tačiau tam tikromis aplinkybėmis nusidėvi. Pagrindiniai veiksniai, kurie yra ypač kenkia peiliams tai drėgnos žolės pjovimas, pataikymas į akmenis, medžio šakas ar šaligatvį. Todėl prieš šienaujant veją reikėtų išrinkti akmenis, šakas. Nereikėtų pjauti žolės arti šaligatvio plytelių, kad peiliai netyčia jų neužkabintų. Taip pat stebėkite ar jie neatšipo ir neišsibalansavo. Kai tai atsitinka žoliapjovė nebepjauna kokybiškai vejos, ji pradeda pernelyg daug vibruoti.

Kai kurie specialistai pataria negaląsti žoliapjovių peilių patiems, bet patikėti tai profesionalams, nes jie užtikrins vienodą, tolygų abiejų pusių galandimą.

Žoliapjovės priežiūros darbai

Kai technika atitarnavo vasaros sezoną ir ruošiatės ją pastatyti žiemai į garažą, pirmiausia patikrinkite, ar ant korpuso nėra pasilikusių žolių, jei taip, jas pašalinkite. Jeigu yra akumuliatorius, jį reikėtų išimti ir palikti pilnai pasikrauti.

Nusidėvėję žoliapjovių peiliai turėtų būti pakeisti naujais. Tai galite padaryti prieš žiemą, kad pavasarį technika būtų visiškai paruošta darbui. Gali būti nusidėvėję ir daugiau detalių, todėl patogu vienu metu užsakyti peilius ir kitas reikiamas dalis. Žoliapjovių kokybiškas detales išsirinkite interneto svetainėje agropartsbaltija.lt, kur yra didelis jų pasirinkimas už priimtinas kainas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *