Vieniems vasaros malonumai siejasi su nerūpestingu bambos kaitinimu prie vandens telkinių, tuo tarpu kitiems – tai pats darbymetis: sodas, daržas, grybai, uogai, na, ir žinoma aplinkos puoselėjimas. Vis ryškesnė tendencija, jog net ir jaunesnio amžiaus žmonės gyvenimą nuosavoje namų valdoje vertina kur kas labiau nei daugiabučius. Privatumas, laisvė daryti ką nori (proto ribose), atsiribojimas nuo kaimynų – tai tik keletas savo kiemo privalumų. Aišku, neapsieinama ir be trūkumų. Nuosavos teritorijos priežiūra pareikalaus nemažai laiko, pastangų bei piniginių lėšų. Jūsų daugiau nebežadins ankstyvą rytą taip erzinantis žolės pjovimo garsas – nebent tik žmonos priekaištai, jog veja panašėja į džiungles, o jūs gulite ir nieko nedarote! Aišku, galite „nusiplauti“ nuo teritorijos priežiūros darbų ir viską patikėti gerbūvio specialistams: jie dirba greitai ir kokybiškai, o jums teliks sumokėti. Tačiau neabejotinai atsiras nemažai tokių, kurie norės viską padaryti savo rankomis – kartą pabandžius, tikėtina, žolės pjovimas bei kiti darbai nepasirodys tokia kančia. Pabandymui, ar vejos pjovimas jums priimtinas bei įveikiamas, jums reikės atitinkamų įrankių – su prašymu paskolinti vejapjovę pabandykite kreiptis į draugiškiausią bei geranoriškiausią kaimyną. Savaime suprantama, jog vėliau žoliapjovės bei kitų prietaisų teks dairytis ir pačiam…
Žoliapjovės ir vejapjovės: kas yra kas?
Kalbantis tarpusavyje, žoliapjovės bei vejapjovės terminai vartojami kaip sinonimai, kitaip tariant, dažnam tai atrodo vienas ir tas pats. Tačiau nuėję į specializuotą sodo prekių parduotuvę ir išdėstę savo pageidavimus, galite likti nesuprastas arba rizikuojate be reikalo apkaltinti konsultantą nekompetencija: žoliapjovės bei vejapjovės iš tikro yra skirtingi prietaisai. Veja – tai išpuoselėta pievelė aplink gyvenamuosius ar visuomeninės paskirties pastatus, parkų, stadionų ir panašiai. Na, o žolės auga visur – laukinėje pievoje, kelkraščiuose, aplink daržovių lysves. Vejapjovės būtent ir yra skirtos prižiūrėti pievelei. Žoliapjovės susidoroja su kur kas juodesniais ir sudėtingesniais darbais – šlaitais, pakraščiais, teritorijomis po krūmais, medžiais ir panašiai. Kasdienėje kalboje žoliapjovė dažnai apibūdinama trimerio terminu. Tai – tarsi dalgio „palikuonis“, tik naudojantis ne pjaunančiojo fizinę jėgą (nors dirbant, rankoms vis vien tenka nemenkas krūvis), o tam tikrą energijos šaltinį – elektrą, akumuliatoriaus energiją ar benziną.
Pasirinkti nelengva
Kaip ir kiekvienos prekės, taip ir žoliapjovės pasirinkimas nėra lengvas. Geriausia pirkti specializuotose parduotuvėse – gaminiui suteikiama garantinė priežiūra, prireikus vienos ar kitos detalės, būsite tikras, jog ją nesunkiai įsigysite. Galite rinktis tarp naujos ir dėvėtos žolės pjovimo įrangos. Kas geriau, atsakymas aiškus – dėvėtos įrangos pirkimas yra tarsi loterija (ir ne visada tai priklauso nuo pardavėjo sąžiningumo). Tačiau visada reikia atsižvelgti į tam tikrus niuansus – galbūt pirkėjas vertina tik patikimų bei žinomų gamintojų prekes, tačiau, neturėdamas pakankamai pinigų, surizikuoja ir vietoj neaiškaus naujo ženklo įsigyja dėvėtą. Patarimas: bet kokią prekę finansiškai labiausiai apsimoka pirkti ne sezono metu – paklausa yra mažesnė, tad pardavėjai, norėdami išparduoti likučius, gerokai nuleidžia kainas. Pradėkite dairytis žoliapjovės rugsėjo mėnesį – įsigysite kokybišką prekę kitam sezonui už patrauklią kainą.