Žieminių padangų  keitimas: naudokitės profesionalų patarimais

žieminės padangosArtėjant žiemos sezonui,  vairuotojai ima galvoti apie itin aktualų jiems klausimą – žieminių padangų keitimą. Svarbu ne tik išsirinkti tinkamą bei kokybišką gaminį, bet ir suspėti laiku, iki KET taisyklėse nurodytos datos, padangas pakeisti. Todėl verta susimąstyti ar protinga tai atidėti paskutinei minutei ir patirti daug nereikalingo streso. Tuo tarpu, apie tai, ką reikia žinoti keičiant padangas žiemai.

Kai lauke oro temperatūra nukrenta 10 laipsnių žemiau nulio, vasarinės padangos negali tinkamai atlikti savo funkcijų. Jos ima slysti, taip sukeldamos pavojų paties vairuotojo ir kitų eismo dalyvių saugumui. Lietuvos orai yra gana permainingi ir žema temperatūra ar sniegas gali užklupti visai netikėtai. Todėl žieminių padangų keitimas nelaukiant paskutinės privalomos dienos – išties išmintingas sprendimas.

Padangų gamintojai ir autoservisų darbuotojai pastebi, jog kiekvienais metais žieminių padangų keitimas vairuotojus priverčia daryti vis tas pačias klaidas. Kad to išvengtumėte, pateiksime keletą specialistų patarimų, kuriuos būtina žinoti prieš mašinos ratų keitimą žiemai:

  • Venkite naudoti universalias padangas, nes tiek vasaros sezonas, tiek žiema turi savų reikalavimų, kuriuos gali patenkinti tik tam sezonui pagamintos padangos.
  • Žieminių padangų rašto gylis turi siekti mažiausiai 5 milimetrus.
  • Naujos padangos turi 2 metų garantiją. Naudotoms padangoms garantija nesuteikiama, tad gerai pagalvokite ar keletos eurų investicija naujam gaminiui neatneš daugiau naudos ar net padės sutaupyti.
  • Koks slėgis yra būtinas Jūsų automobilio žieminėms padangoms, paprastai būna nurodyta ant kuro bako dangtelio arba vairuotojo durų rėmo.
  • Žieminių padangų naudojimas šiltu metų sezonu jų susidėvėjimą pagreitina net 5 kartus. Tad žiemines padangas reikia laiku suspėti pakeisti ne tik prieš šalčius, bet ir jiems pasibaigus.
  • Rinkitės tik patikimų ir gerai žinomų gamintojų padangas. Jeigu, sakykim, Jūsų pasirinktoje pirkimo vietoje vyksta prekyba GOODYEAR padangomis, tuomet galite tikėtis kokybiškų mašinos ratų, kurie tinkamai sandėliuojami, tarnaus ne vienerius metus.
  • Kalbant apie padangų sandėliavimą, verta žinoti, jog svarbu ne tik išsirinkti kokybiškas padangas, profesionaliai jas pakeisti, bet ir tinkamai sandėliuoti ne sezono metu. Esant pernelyg aukštai temperatūrai ar per šviesiai patalpai, jos praranda dalį savo eterinių aliejų. Tokiu atveju žiemos metu gero sukibimo su kelio danga tikėtis neverta.

Be abejonės, egzistuoja bendros taisyklė, kurių reikėtų laikytis visiems vairuotojams. Tačiau reikia nepamiršti ir kiekvieno automobilio bei jo vairuotojo individualumo. Tad tokie aspektai kaip: konkreti mašinos markė, Jūsų vairavimo įgūdžiai ir įpročiai, dažniausiai pasitaikanti kelio danga kelionėse, yra labai svarbūs renkantis žiemines padangas.  Todėl nevenkite pasinaudoti profesionalų konsultacijomis ir paslaugomis. Jų turimos žinios ir darbo patirtis gali būti neįkainojama pagalba ir užtikrinti Jūsų saugumą bei patogų važiavimą žiemos keliais.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *