Verslo vertinimas: kada jis reikalingas?

Verslo vertinimo neatliks nei draugas, nei kaimynas, nei pats verslininkas. Tikrai kokybiškas, nešališkas ir informatyvus verslo vertinimas gali būti atliekamas tik leidimus  tokį darbą atlikti turinčių profesionalų. Verslo vertinimas gali būti atliekamas pagal skirtingus kriterijus, todėl rinkdamiesi vertintoją, būtinai išnagrinėkite kokias paslaugas jis siūlo. Kuo platesnis paslaugų spektras – tuo didesnė tikimybė, jog turite reikalų su tikrais profesionalais.

Labai svarbu paminėti kokiais atvejais  prireikia verslo vertinimo. Galima išskirti  tokias dažniausias situacijas:

  • Kai perkama ar parduodama įmonės verslas, turimo akcijos;
  • Keičiama įmonės struktūra, atliekama reorganizacija;
  • Siekiama gauti paskolą;
  • Išleidžiama akcijų emisija;
  • Tiekiama finansinės atsakomybės dokumentai akcininkams;
  • Kai paveldima įmonės akcijos.

Dažnai klientai užduoda klausimą: kiek trunka verslo vertinimas? Vienareikšmišką atsakymą surasti sunku.  Reikia pasakyti, jog didele dalimi tai priklauso nuo įmonės sudėtingumo, dydžio, piniginių srautų ir kt. Tačiau apytikslę vertinimo trukmę, jums pasakys turto vertintojai kai tik susipažins su pateikta kliento informacija. Tą patį galima pasakyti ir apie verslo vertinimo kainą. Konkrečią sumą specialistai vargu ar galės pateikti iš anksto. Tačiau, susipažinę su užsakovo informacija,  apytiksles sumas jums tikrai pateiks.

Kitas svarbus klausimas, kurį pabrėžia turto vertinimo specialistai – klientų nuogąstavimas kaip tinkamai pasirinkti verslo vertinimo metodą. Be abejonės, jums tą padės padaryti pasirinkti turto vertintojai, tačiau turėti elementarias žinias apie galimus metodus tikrai verta.

Jeigu naudosite rinkos metodą, tuomet bus surinkta informacija apie palyginamus verslus jūsų vietoje ir įvertinta jūsų verslo situacija bei vieta rinkoje.

Jeigu pasirinksite pajamomis grįstą metodą, tuomet atidžiai bus išnagrinėta jūsų praeities ir dabarties finansiniai duomenys. Šio metodo pagalba nesunkiai nustatomas tikėtinas būsimas pelnas.

Jeigu pasirinksite turtu pagrįstą metodą, tuomet bus detaliai surinkta visa informacija apie įmonės turimą turtą bei įsipareigojimus, kuriuos ji turi savo balanse.

Turto vertintojas, įvertinęs kliento verslo vertinimo poreikius, pateiks sąrašą reikalingų dokumentų būsimam darbui atlikti. Toks dokumentų sąrašas gali būti gana ilgas. Todėl dar kartą pasikartosime – atsakingai rinkitės verslo ir turto vertintojus. Tikri profesionali tikrai savo klientų neapkraus bereikalingais rūpesčiais ir abejotinos vertės dokumentų ieškojimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *