Tapetų rūšys: pasirinkimą lemia norai ir galimybės

tapetaiPriklausomai nuo aplinkybių, kurias įtakoja noras, laikas bei turimi pinigai, remontas atliekamas kas keli ar net keliolika metų. Jei iki planuose numatyto remonto dar labai toli, tačiau dabartinė buto apdaila varo į neviltį (net jei sienos ir tebeatrodo estetiškai, šios tiesiog gali būti pasenusios morališkai), metas ieškoti kompromiso, galinčio pakeisti interjerą minimaliomis sąnaudomis. Tapetai – universalus sprendimas tiek atliekant kardinalią apdailą, tiek ir norint įgyventi minimalius pokyčius namuose.

Net jei pirkinių sąraše puikuojasi vieninteliai tapetai, statybinių prekių parduotuvėje gali tekti užtrukti ilgiau bei tikėjotės: pastarųjų asortimentas gausus, belieka išsirinkti geriausiai poreikius atitinkantį variantą. Sprendimą, kokie tapetai reikalingi, įtakoja ne tik skonis, bet ir pirkiniui planuojama išleisti pinigų suma, patalpa, kuri bus klijuojama, įgūdžiai remonto srityje (jei tapetus ketinama klijuoti savarankiškai) ir panašiai. Jei norite, jog tarp tapetų ekspozicijos reikėtų vaikštinėti kuo trumpiau, rekomenduojama iš anksto nuspręsti, kokie tapetai jums reikalingi. Pateikiama pagrindines tapetų rūšis.

  • Popieriniai. Kaina pigiausias, tačiau ilgaamžiškumu nepasižymintis variantas – puikus sprendimas norint įgyvendinti minimalias interjero permainas per daug neišlaidaujant. Negana to, popierius pasižymi pralaidumu orui bei drėgmei, tad sienos, apklijuotos šios rūšies tapetais, nedrėks ir nepelys (aišku, jei patalpoje sudarytos visos sąlygos šios problemos atsiradimui, popierinių tapetų pasirinkimas netaps išeitimi).
  • Akriliniai. Lyginant su prieš tai minėtais, akrilo tapetai yra storesni bei atsparesni išoriniams veiksniams, tačiau ir šių kaina yra kur kas aukštesnė.
  • Viniliniai. Tvirti, stori, ilgaamžiai, gali būti plaunami. Kam aktualu šios savybės, neturėtų baidyti ir didesnė šios rūšies tapetų kaina.
  • Skysti tapetai. Inovacijos statybos ir remonto sektoriuje ragina atsikratyti stereotipų, jog tam tikras daiktas turi atrodyti taip, kaip esame pripratę šį matyti nuo senų laikų. Tapetus ant sienos galima ne tik klijuoti, bet ir…tepti. Buto apdaila, pasirinkus skystus tapetus, užims mažiau laiko, kadangi šie nereikalauja specialaus paviršiaus paruošimo (gali būti tepami ant betono, gipso, medienos ir panašiai).
  • Bambukiniai. Iš natūralaus pluošto pagaminti tapetai ne tik išskirtiniai, bet ir patvarūs – yra atsparūs tiesioginiams saulės spinduliams, nesilupa ir nesitrina.

Tapetai – viena iš vidinės buto apdailos alternatyvų, galinčių atnaujinti estetiką praradusį ar tiesiog atsibodusį interjerą. Kainuoja sąlyginai nedaug (priklausomai nuo pasirinktos rūšies), užklijuojami greitai, o rezultatas gali pranokti lūkesčius.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *