Susipažinkite: super maistas

super maistasDabar, kai žmonės nepaliaujamai domisi sveikesne gyvensena, aktyvia fizine veikla bei puikia savijauta, itin aktualūs natūralūs produktai arba dar kitaip – super maistas. Dažniausiai tai augalinės kilmės produktai, nors į šią kategoriją patenka ir kai kurios žuvies rūšys, pienas ir pan. Jie pasižymi itin naudingomis maistinėmis savybėmis, žmogui reikalingais vitaminais, mineralais, skaidulomis. Super maistas turi įtakos norint atsikratyti papildomų kilogramų, rūpinantis sveikesne oda, jis padeda įgyti daugiau energijos, būti darbingesniais, lavinti protinę veiklą.

Tačiau nėra aiškiai apibrėžta, kokius konkrečius produktus galima laikyti super maistu. Tad subalansuotos gyvensenos paslaptimi galima laikyti sveikų ir maistingų produktų įvairovę bei derinimą tarpusavyje. Vis dėlto, įmanoma atskirti keletą produktų, kurie neabejotinai – super maistas, pamėgtas ne vieno, norinčio maitintis kokybiškai.

Mėlynės. Mėlynės – tikras jaunystės eliksyras. Uogose esantys antioksidantai lėtina organizmo senėjimo procesus, o jų gydomosios savybės yra plačiai vertinamos ne tik gydytojų, bet ir žmonių visame pasaulyje. Šis super maistas turi pektinų, citrinos, obuolių ir pieno rūgščių, eterinių aliejų, vitaminų (C, B1, B2, P, PP), mineralinių elementų (geležies, mangano, kalio, natrio, kalcio, magnio, fosforo ir kt.). Beje, mėlynėse gausu flavonoidų, kurie mažina tikimybę susirgti širdies ligomis.

Kiviai. Super maistu laikomi ir visų pamėgti kiviai. Juose gausu vitamino C ir antioksidantų, o lyginant su kitais vaisiais, kiviai yra kur kas maistingesni. Tarsi to būtų maža, 2011 metais atlikti moksliniai tyrimai įrodė ir tai, jog kiviuose yra junginių, kurie be galo svarbūs serotonino gamyboje. Pastarasis, kaip žinia, yra atsakingas už geresnį miegą ir puikią nuotaiką.

Pupelės. Pupelės turi itin mažai riebalų, tai tikras baltymų šaltinis, tad šį produktą ypač rekomenduojama į savo racioną įtraukti aktyvia fizine veikla užsiimantiems žmonėms. Pupelėse yra ląstelienos, kuri padeda mažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Beje, toks super maistas suteikia sotumo jausmą, todėl yra naudingas ir norintiems numesti svorio – mat, suvalgius patiekalą, kuriame gausu pupelių, sumažės tikimybė, jog dienos eigoje norėsite užkandžiauti, o vakare nesugebėsite iškišti nosies iš šaldytuvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *