Sūpynės nuosavam kieme – pramoga ir vaikams ir suaugusiems

SūpynėsGreičiausiai ne vienam iš mūsų smagi vaikystė asocijuojasi su nuostabia pramoga – sūpynėmis. Net ir užaugus dažnas nevengia ant jų pasisupti. Juk kaip malonu ramiai linguoti ant jų savo kieme, mėgautis gamta ir ramybe. Pasirodo, kad sūpynes visai nesudėtingai kiekvienas gali įsirengti ir savo namuose. Šiame straipsnyje ir norime kiek išsamiau pakalbėti, kaip paprastai ir gana greitai įsirengti sūpynes.

Dažnai norėdami pasistatyti sūpynes savo nuosavų namų arba sodų kiemuose tikrai svarstome galimybę pasidaryti jas patys. Žinoma, turint nagingas rankas toks sprendimas neretai būna pigesnis nei kreipiantis į jau pagamintas sūpuokles parduodančius specialistus. Kita vertus, viskas priklauso nuo to, kokio dydžio tas sūpynes gaminsite. Jei norite itin didelių ir įmantrių, jums statyboje gali būti reikalingos ne tik specialios priemonės, bet net ir krautuvai. Be to, patiems statant sūpynes, būtina labai didelį dėmesį skirti ir jų saugumui. Jos turėtų būti puikiai pritaikytos ne tik jūsų kieme lakstantiems mažiesiems padaužoms, bet ir vyresnėliams, taip pat nepamirštant ir suaugusiųjų.

Visų pirma prieš statant sūpynes, įsitikinkite, jog aplink jas yra pakankamai laisvos erdvės, t. y, šalia nėra krūmų, medžių, tvoros bei kitų statinių. Taip pat rekomenduojama, kad ties sūpynių šonais būtų palikta ne mažiau kaip 1,5 m laisvos erdvės, o ties jų supimosi ašimi – apie 4 m laisvos erdvės tiek priekyje, tiek ir gale. Esant tokiai erdvei, bus galima ramiai suptis nebijant už ko nors užkliūti. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad vaikas nuo sūpynių gali sugalvoti nušokti, o tam reikia dar papildomų poros metrų priekyje. Taip pat gana didelę svarbą turi ir paviršiaus, ant kurio stovės supynės, tolygumas. Primygtinai rekomenduojama, kad paviršius būtų itin lygus, kadangi taip bus užtikrintas tiek tolygus supimosi jėgos pasiskirstymas, tiek ir pačių sūpynių stabilumas. Būtų gerai, jeigu paviršius pasižymėtų bent minimaliomis savybėmis sugerti smūgius. Tam galima būtų įsigyti specialiai pritaikytas gumines trinkeles. Jas sudėjus supimosi zonoje, bus išvengta ne tik įvairių traumų, jei besisupantysis nukristų, bet taip pat ir dėl stabdymo kojomis žemėje atsirandančios duobės. Tam taip pat tinka ne tik guminės trinkelės, bet ir smėlis, smulki skalda arba mulčias. Kita vertus, tokios dangos gali labai greitai būti išnešiotos po visą kiemą.

Įprastai sūpynės yra gaminamos arba iš medienos, arba iš metalo. Taip pat neretai naudojamas ir kelių medžiagų derinys, pavyzdžiui, statomi mediniai stulpai su metaliniu skersiniu ar atvirkščiai. Įprastai medinės sūpynės yra gaminamos iš ąžuolo arba iš pušies apvalių rąstų ar stačiakampių brusų. Jų diametras turėtų būti ne mažesnis kaip 8 cm. Jeigu sūpynių karkasą norite daryti metalinį, tuomet geriausia būtų naudoti ne mažesnius kaip 32 mm diametro vamzdžius. Priklausomai nuo skirtingo karkaso, sūpynės gali išlaikyti net iki 500 kg svorį. Be abejo, tokios jos jau būtų labai didelės ir jų statybai gali būti reikalinga įvairi technika, pvz., krautuvai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *