Slaugos paslaugos ir jų teikimas

Slaugos paslaugos yra teikiamos žmonėms, kuriems yra nustatytas jų reikalingumas gydytojo. Tai gali būti dėl ligos, dėl jos padarinių, neįgalumą turintiems žmonėms, kurie negali pasirūpinti savimi kasdieniame gyvenime. Gydytojas, nustatęs galutinę diagnozę, pagal poreikį gali skirti ir slaugos paslaugas. Jos gali būti teikiamos paciento namuose, jei tai leidžia jo fizinė būklė ar nereikia nuolatinės specialistų priežiūros, ir taip pat tam skirtose įstaigose. Jose pacientai slaugos paslaugas gauna visą parą, juos prižiūri medicinos specialistai, taip palengvindami jiems jų kasdienybę ir gerindami jų emocinę savijautą.

Kodėl slaugos paslaugos yra svarbios?

Slaugos paslaugos sergančiam ar savimi nebegalinčiam pasirūpinti žmogui yra tikrai didelė pagalba. Tai padeda gerinti jų gyvenimo kokybę, geriau jaustis psichologiškai, nesijausti vieniems ar užmirštiems. Ne visi žmonės gali pasirūpinti tokiais savo artimaisiais, dėl to slaugos paslaugos yra išeitis. Tai mažina socialinę atskirtį nuo visuomenės, leidžia pasijusti geriau fiziškai ir emociškai. Slaugos paslaugų poreikis didėja kiekvienais metais, nes senstanti visuomenė ir emigravę artimieji vis sunkiau gali pasirūpinti savo ir artimų žmonių gerove. Todėl gavus gydytojo siuntimą slaugos paslaugoms gauti yra naudinga jomis pasinaudoti. 

Ar artimieji gali teikti slaugos paslaugas?

Slaugos paslaugų teikimas reikalauja turėti daug įvairių žinių. Jeigu artimasis turi tam reikalingas žinias ir kvalifikacijas, jis gali užsiimti slaugos paslaugų teikimu namuose savo artimajam. Kai kuriais atvejais tai ne tik yra geresnis sprendimas, bet ir daugiau naudos atnešantis. Kai slaugo artimasis, jis jau žino paciento poreikius, kasdienybę ir būklę, todėl slaugos paslaugos gali būti suteikiamos konkrečiau. Norint teikti slaugos paslaugas savo šeimos nariui, galima eiti laikytis tokius kursus. Jų metu sužinosite viską, ką reikia daryti ir kokio lygio paslaugas galite teikti jūs, o kokias turi teikti tik kvalifikuoti specialistai. Jeigu reikia labai specifinių ir medicininių slaugos paslaugų,geriausia yra kreiptis į specialistus ar tam skirtas įstaigas, kaip slaugos namai, kuriose bus suteikiama visa reikalinga pagalba. Konsultuotis dėl slaugos paslaugų reikėtų su pacientą gydančiu gydytoju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *