Skolų išieškojimas iš užsienyje gyvenančių žmonių

Jei jūsų skolininkas geranoriškai negrąžina skolos ir jis gyvena užsienyje, dėl to tikrai neverta nerimauti. Skolos išieškojimas iš užsienyje gyvenančių žmonių vyksta labai panašiai kaip ir skolų išieškojimas iš Lietuvoje gyvenančių skolininkų. Tiesa, iš užsienyje gyvenančių skolininkų skolų išieškojimo procesas gali būti šiek tiek sudėtingesnis, nes gali tekti imtis papildomų priemonių, tačiau tai tikrai nereiškia, kad procesas neįmanomas. Skolos tikrai nereikia dovanoti ir pamiršti, tiesiog reikėtų kreiptis pagalbos į šios srities specialistus, kurie paruoš visus reikalingus dokumentus ir padės susigrąžinti skolą. Taigi kaip vyksta skolų išieškojimas iš užsienyje gyvenančių skolininkų?

       Informavimas apie esamą skolą

Pirmiausia vertėtų informuoti skolininką, kad planuojate kreiptis į skolų išieškojimo bendrovę ar teismą, jei skola nebus nedelsiant grąžinta. Galbūt skolininkas sureaguos į jūsų raginimą grąžinti skolą ir ją grąžins geranoriškai. Tai būtų greičiausias ir papildomų išlaidų nereikalaujantis skolos grąžinimo būdas.

       Kreipimasis į skolų išieškojimo bendrovę

Skola iš užsienyje gyvenančių skolininkų gali būti išieškoma per skolų išieškojimo bendroves. Įmonė pasistengs padaryti viską, kad skola būtų grąžinta. Net 80% skolų grąžinamos ikiteisminio išieškojimo būdu, taigi skolos atgavimas padedant skolų išieškojimo bendrovei yra labai tikėtinas rezultatas.

       Teisminis skolos išieškojimas

Jei skolininkas skolos negrąžina net ir įsikišus skolų išieškojimo įmonei, tuomet reikėtų kreiptis į teismą. Lietuvoje priimtas teismo sprendimas dėl skolos išieškojimo galioja visoje Europos Sąjungoje, todėl jei skolininkas gyvena vienoje iš Europos Sąjungos šalių, Lietuvos teismo priimtas sprendimas galios ir toje šalyje. Jei skola vis tiek negrąžinama, tuomet kreipiamasi į antstolį. Šis gali areštuoti banko sąskaitas, policijai padedant gali paskelbti skolininko paiešką. Jei skolininkas užsienyje dirba oficialiai, tokiu atveju gali būti išimamas tarptautinis vykdomasis raštas, kuris perduodamas tos šalies antstoliams, o šie išieško skolą iš skolininko.

Taigi, jei skolininkas gyvena užsienyje, šios skolos tikrai neverta pamiršti, nes yra sudaryta daugybė galimybių grąžintis skolą iš užsienyje gyvenančių skolininkų. Šios srities specialistai pasinaudos visomis įmanomomis priemonėmis, kad jūsų skola pagaliau būtų grąžinta!

Reikia profesionalios ir efektyvios teisinės konsultacijos? Jums padės patyrę teisininkai iš https://teisineskonsultacijos.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *