SEM ir SEO paslaugos: kuo jos skiriasi?

SEO paslaugosPlečiantis internetinės rinkodaros apimtims, vis daugiau klausimų kelia lietuvio ausiai neįprasti terminai. Nors apie Google AdWords ir SEO esame girdėję ne kartą, SEM paslaugos vis dar kelia abejonių. Itin dažnai minėtoji paslaugų kategorija siejama su SEO sprendimais, tačiau toks teiginys nėra teisingas. SEO paslaugos – tai interneto svetainės optimizacija, siekiant ją iškelti į geriausias Google paieškos sistemos pozicijas, tuo tarpu SEM paslaugos – tai rinkodaros dalis, kuri skatina jūsų svetainių matomumą, naudodama optimizacijos ir reklamos priemones.

Atlikti tyrimai patvirtino, kad Lietuvoje daugiau nei 80 proc. interneto vartotojų naudojasi Google paieškos sistema, t. y. į paieškos laukelį veda juos dominančią raktinę frazę. Be to, interneto vartotojai apsiriboja tik keliais pirmaisiais Google tinklo sugeneruotais puslapiais, o tai reiškia, kad jei informacija apie jūsų įmonę, jūsų siūlomas prekes ir paslaugas yra tolimesniuose paieškos rezultatuose, klientams tapsite nematomi. Čia jums bus reikalingos efektyvios priemonės, padedančios iškilti paieškos rezultatuose. Šiuo atveju svarbūs tiek natūralūs paieškos rezultatai, tiek mokami skelbimai. Kitaip sakant, interneto svetainės matomumą ir jos suradimą Google paieškos sistemoje galima skatinti dviem būdais: optimizuojant svetainę (SEO paslaugos) ir užsakant reklamą (Google AdWords). Paprastai kalbant, SEM paslaugos – tai minėtųjų paslaugų derinys, padedantis siekti maksimalių rezultatų.

Ekspertai tvirtina – manymas, kad interneto svetainės populiarumą galima skatinti, naudojantis vien tik vienu paslaugų komplektu, pvz., užsisakius vien tik Google AdWords reklamą, yra iš esmės klaidingas. Pirmiausia, interneto vartotojai, ieškodami juos dominančios produkcijos, veda skirtingas raktines frazes ir atskirus jų variantus, o Google pateikia vis kitus rezultatus. Optimizuoti tą patį tinklalapį atskiroms paieškų frazėmis yra labai sudėtinga, todėl pasiekti numatytus tikslus bus labai sunku. Kitaip sakant, efektyviausius rezultatus įgyvendinsite tik naudodami kompleksines paslaugas: SEO paslaugos ir Google AdWords yra glaudžiai susijusios ir viena kitą papildančios reklamos priemonės, padedančios didinti potencialių klientų srautą.

Jei abejojate dėl savo sprendimo arba nežinote, kurios internetinės rinkodaros priemonės atitiks išsikeltus lūkesčius, pasikonsultuokite su šios srities specialistais. Kompetentinga komanda įvertins jūsų biudžeto galimybes ir numatytus tikslus, padės parinkti tinkamiausias reklamos priemones ir atliks jų realizacijos darbus. Tinkamai įgyvendinta Google reklama padidins verslo apimtis, skatins įmonės ir jos prekinio ženklo augimo rodiklius. Be to, įmonė, užimanti geriausias pozicijas paieškoje, vertinama kaip kompetentinga ir patikima bendrovė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *