Saulės energijos trūkumai

Kalbant apie saulė baterijų trūkumus, viena iš jų yra aukšta pradinė kaina. Pradinė investicija į saulė kolektorius, žinoma, priklauso nuo kiekio, kokybės bei kainos, tačiau siekiant įsirengti kokybišką bei naudingą atsinaujinančios energijos sistemą, tenka investuoti. Į pradinę kainą įeina ne tik patys kolektoriai, tačiau ir laidai, baterijos bei instaliacija. Reikėtų nepamiršti, jog saulės energijos technologijos nuolat keičiasi bei tobulėja, tad galima manyti, jog laikui bėgant, kainos šiek tiek nukris. Kalbant apie išlaidas, taip pat reikėtų paminėti, jog savo pačių pagamintą saulės energiją galite panaudoti arba patalpinti į dideles baterijas, kurias galite panaudoti nakties metu. Tai puikus sprendimas siekiant naudoti sugeneruotą žaliąją energiją ištisą parą, tačiau saulės energijos laikymas baterijose yra gan brangus dalykas, tad reikėtų pamąstyti kiek pinigų galite investuoti į šią technologiją.

Dar vienas svarbus ir visiems žinomas aspektas yra tai, jog saulės kolektoriai yra priklausomi nuo oro sąlygų. Nors saulės energija gali būti renkama ir apsiniaukusią ar lietingą dieną, kolektorių efektyvumas būna sumažėjęs, o keletas tokių dienų iš eilės gali turėti pastebimų efektų Jūsų energijos sistemoje. Tad galbūt nevertėtų visiškai atsisakyti iškastinio kuro teikiamos elektros energijos, nes niekada negalite būti užtikrintas, jog Jūsų saulės kolektoriai bei visa sistema sugebės pagaminti reikiamą elektros energiją.

Taigi, atsinaujinančios saulės energijos sistema turi tiek pliusų, tiek minusų, tad prieš priimant šį sprendimą – įsirengti saulės kolektorius namuose ar ne – reikėtų apsvarstyti visus prieš tai paminėtus dalykus bei įsivertinti ar turite tinkamas galimybes. Pavyzdžiui, ar turėsite reikiamą sumą pirmajai investicijai ar papildomoms baterijoms? Ką darysite jei lietingomis dienomis saulės kolektoriai nefunkcionuos tinkamai ir nesugeneruos reikiamo elektros energijos kiekio? Tik suradę atsakymus į šiuos klausimus būsite tikri, jog esate pasiruošę įsidiegti saulės elektrinę savo namuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *