Saulės elektrinės: modernu, taupu ir ekologiška

Lietuvoje vis dar vyrauja nuomonė, jog saulės energijos negalima efektyviai ir taupiai panaudoti. Skubame paneigti tokią nuostatą. Pasiteiravus saulės energiją teikiančiais įrenginiais prekiaujančių įmonių apie šios srities pirkimo niuansus, tenka išgirsti, jog vartotojus dažniausiai domina du klausimai: saulės energijos panaudojimo būdai bei galimybės ir šią energiją teikiančių prietaisų kaina. Pirmiausia apie tai, kur galima panaudoti saulės baterijas.

Saulės energija pastatų vėdinimui. Karštą vasaros dieną vėdinti namams naudojami ventiliatoriai ir kondicionieriai suvalgo išties nemažai elektros išteklių. Saulės elektrinės pagaminta elektros energija leis efektyviai sumažinti šias išlaidas.

Saulės energija namų šiltinimui. Paprastai saulės energijos naudojimas namų šildymui laikomas pasyviu erdvės šildymu. Jeigu namuose turite elektrinį šildymą, kurio pagalba karštas vanduo varinėjamas po radiatorius, galima tik įsivaizduoti, kokias sąskaitas gaunate už elektros energijos sunaudojimą. Tuo tarpu, pasistatę saulės elektrinę su dviguba apskaita, galėsite vasarą sugeneruoti tikrai nemažai elektros energijos, kuri žiemos metu bus panaudota namų šildymui.

Saulės energija vandens šildymui. Saulės elektrinės ir teno pagalba namuose visuomet turėsite karšto vandens.

Saulės energija apšvietimui. Saulės elektrinė aprūpina dideliu kiekiu elektros energijos, kurios užtenka ir visaverčiams namų aplinkos apšvietimui.

Saulės elektrinės kaina labiausiai priklauso nuo jūsų pasirinktų komponentų (ypač nuo saulės baterijų ir srovės keitiklių – inventerių) ir nuo saulės jėgainės dydžio.  Dažniausiai kainos skaičiuojamos ir lyginamos už vieną įrengtą kilovatą (kW). Energijos Skirstymo Operatorius teigia, jog Lietuvoje vidutinė saulės elektrinė yra apie 8 kW. 8kW saulės elektrinės kaina su įrengimu, atsižvelgiant į jos komplektaciją,  gali kainuoti apie 900-1200 Eur už kilovatą (EUR/kW). Tai sudaro 8000-10000 eurų su PVM iš viso. Atėmus gautą paramą, tokia saulės jėgainė jums gali atsieiti apie 5000-7000 Eur. Verta žinoti, jog įsirengiant didesnę elektrinę, proporcingai mažėja vieno įrengto kilovato kaina. Dabar apie tai, ką reikia žinoti apie teikiamą paramą saulės elektrinėms?

Ar galime saulės elektrinę susimontuoti patys? Žinoma, galima. Tokiu atveju atkris įrangos montavimo įkainis. Tik reikia atminti, jog  montavimui reikia įgūdžių ir specifinių žinių. Ypač nepatartina užsiimti saviveikla, jei saulės elektrinę montuosite ant stogo. Tai gali būti pavojinga. Įranga yra gana sunki, viena saulės baterija sveria apie 20 kg. Geriau tą patikėti profesionalams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *