Ranga: kokiais darbais gali pasirūpinti rangovas?

Statybų sektoriuje labai svarbu ne tik laiku, bet ir kokybiškai atlikti darbai. Todėl norint, kad projektas būtų įgyvendintas profesionaliai, labai svarbu, kad darbus atliktų profesionalus, patikimas ir patirties turintis rangovas. Kaip pasirūpinti ranga ir kokias atsakomybes turėtų prisiimti rangovas?

Kuo rūpinasi rangovas?

Jeigu Jums reikalingas darbų rangovas, verta pasidomėti, kokios yra jo atsakomybės ir kuo jis galėtų pasirūpinti. Dažniausiai rangovas samdomas konkretiems darbams atlikti. Pavyzdžiui, statybos darbams, apdailos darbams, apšiltinimo, renovacijos darbams. Rangovai yra savo srities profesionalai, kurie su konkrečiais statybų darbais dirba daug metų, todėl gali profesionaliai atlikti savo darbą. Kai užsakoma ranga, rangovas atlieka jam skirtus darbus nuo pradžios iki pabaigos, prisiima atsakomybę už darbų kokybę ir darbuotojų profesionalumą. Taip pat rangovas pasirūpina visų reikalingų medžiagų supirkimu, o darbams naudoja savo turimą techniką ir įrankius. Tai geras sprendimas, ieškant, kas patikimai ir profesionaliai atliktų darbus.

Labai svarbu iš anksto sutartyje susitarti, kokie darbai turi būti atlikti rangos sutarties pagrindu. Tai leis išvengti įvairių nesusipratimų ar nesusikalbėjimų. Be to, sutartis yra geras patikimas, jog rangovu galite pasitikėti.

Generalinis rangovas ir subrangovai

Labai dažnai žmonės, kuriems reikalinga ranga, domisi ne tik procesais, bet ir kuo skiriasi vienos sąvokos nuo kitų. Pavyzdžiui, labai dažnai yra užsakoma ne ranga, bet generalinė ranga. Kuo tai skiriasi? Generalinė ranga yra paslauga, kai vienas generalinis rangovas  prisiima atsakomybe už visus darbus. Pavyzdžiui, kai reikalinga įgyvendinti sudėtingus statybos projektus, reikia samdyti daug skirtingų rangovų. Generalinis rangovas prisiima atsakomybę už visų jų darbą ir koordinavimą. Tai reiškia, kad užsakovui nereikia bendrauti su keliais skirtingais subrangovais, o tik su vienu – generaliniu rangovu. Tai patikimas būdas įgyvendinti įvairius statybos projektus.

Kaip pasirinkti patikimą rangovą?

Jeigu iki šiol niekuomet nesidomėjote, kaip atliekama ranga, pradėkite nuo rangovo paieškos. Pasidomėkite, kokie profesionalūs rangovai ar įmonės teikia Jums reikalingas paslaugas. Skirkite dėmesio bent kelių skirtingų rangovų palyginimui. Būtinai pasidomėkite, ar tai nėra skolose skęstantis paslaugų tiekėjas, ar praeityje jis neturėjo nemalonių situacijų, kai nepavyko pabaigti darbų arba atlikti jų kokybiškai. Įvertinkite atsiliepimus ir turimą patirtį ir tik tuomet rinkitės tą rangovą, kuris atrodo patikimas ir profesionalus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *