Platus krosnių pasirinkimas kelia daug klausimų

krosnysIeškantiems varianto, kad namuose visada būtų šiltą, jauku ir malonu – rekomenduojame įsigyti krosnį, kuri šiuo metu reprezentuojama kaip geriausias namų apšiltinimo variantas. Krosnys nurungia kurį laiką Lietuvoje vyravusius pečius ir vėl pristatomos, kaip pats geriausias pasirinkimas, kurį tik gali pasiūti rinka. Tačiau pasižvalgius pasiūlymų jūroje matyti, jog egzistuoja labai daug pasirinkimų. Rodos, sunku ir nuspręsti, kuris yra pats geriausias, kuriuo vertėtų pasinaudoti. Aptarsime kelis populiariausius variantus ir tikėsimės, jog tai jums padės nuspręsti, kurios krosnys yra geriausios konkrečiai jums.

  • Malkinės. Šios krosnys patrauklios akiai, tačiau jų valdymas nėra pats patogiausias. Dažniausiai degimo trukmė trunka iki 8 valandų, tad jei norite nuolatinės šilumos namuose – teks nepatingėti uždėti malkų net ir nakties metu. Pagalvokite, kur malkeles laikysite ir įvertinkite faktą, kad kaskart jų reikės atsinešti į kambarį iš rūsio ar lauko. Kitu atveju, malkinės krosnys gali pasiekti itin aukštą temperatūrą, tad jei esate labai didelis karščio mėgėjas – su šia krosnimi viskas įmanoma.
  • Dujinės krosnys. Labai patogus variantas, kadangi tereikia atsukti dujas ir nusistatyti reikiamą temperatūrą. Estetiškai tikrai labai patogus akiai ir jomis naudotis gali net ir vaikai. Pagrindinis minusas – tai nėra labai ekonomiškas variantas. Dujos nėra pigios, tad jei jas naudosite kasdien – žiemos sezonas jums nebus labai pigus. Taip pat visos įrangos įsidiegimas reikalauja finansų.
  • Granulinės. Šios krosnys galėtų būti viduriukas tarp pirmų dviejų. Užkurti ne taip nepatogu, kadangi nereikia į namus atsinešti malkų, dažniausiai granulės laikomos šalia krosnelės, tuo pačiu tai ir pigesnis pasirinkimas, kadangi kainos atžvilgiu išleidžiama mažiau nei kad naudojant dujas.

Dujinės krosnys laimi dar ir dėl galimybės valdyti karštį nuotoliniu pulteliu. Priklausomai, kokios temperatūros norite, net nepakilęs nuo sofos galite ją nusistatyti. Neabejotinai tai ir pats estetiškiausias pasirinkimas. Tačiau kai kurie asmenys teigia, kad malkinėse krosnelėse esant dideliam poreikiui galima net duonelės ar bandelių iškepti. Skamba neįtikėtinai, tačiau tai tiesa. Taigi, kiekvienas variantas turi savų pliusų ir minusų, o atsižvelgdami į savo individualius poreikius tikrai rasite labiausiai jums tinkantį variantą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *