Pagrindinės laidojimo paslaugos Lietuvoje

Visame pasaulyje siūlomos laidojimo paslaugos nėra vienodos, kadangi skiriasi šalių tradicijos ir ritualinės apeigos. Lietuvoje laidojimo paslaugos yra labai populiarios ir neišvengiamos, jei velionis turi artimųjų, kurie gali pasirūpinti tinkamu jo palaidojimu. Įmonės, užsiimančios laidojimo procesu teikia skirtingas paslaugas, todėl pirmiausia reikia išsiaiškinti, ar Jūsų norimas paslaugas įmonė gali pasiūlyti. Apžvelkime pagrindines laidojimo paslaugas, kurias įprastai renkasi mūsų tautiečiai.

Šarvojimo salės yra atributas, skirtas paskutiniam atsisveikinimui su velioniu. Labai svarbu, kad salė atitiktų Jūsų poreikius, o visų pirma – būtų tinkamo dydžio, priklausomai nuo to, kiek žmonių pageidauja atvykti atsisveikinti su velioniu. Ne visos įmonės gali pasiūlyti pakankamai talpias sales, skirtas vienu metu sutalpinti  50 ir daugiau asmenų. Salė turėtų būti jauki, tvarkinga. Vis labiau populiarėja modernios salės, kuriose įrengta vaizdo ir garso technika, leidžianti susirinkusiems prisiminti velionį nuotraukose, ar vaizdo įrašuose, kurie rodomi ant sienos, projektoriaus pagalba.

Mūsų dienomis vis rečiau renkamasi veliono šarvojimas karste – neretai artimiesiems tai sukelia dar didesnį skausmą, todėl, jei tai neprieštarauja anksčiau išreikštiems velionio norams, renkamasi kremavimas, o kūno pelenai supilami į nedidelę urną, kuri pastatoma šarvojimo salėje. Šalia įprastai pastatoma įrėminta velionio nuotrauka. Terminas „laidojimo paslaugos“ ne būtinai reiškia, kad konkreti įmonė teiks ir kremavimo paslaugą – tam reikalingos papildomos licenzijos, brangi įranga, todėl reikėtų pasidomėti, ar Jūsų pasirinkta įmonė tokią paslaugą teiks. Dažnai įmonės, jei pačios neteikia tokios paslaugos, tai bendradarbiauja su kremavimą vykdančiomis įmonėmis.Tokiu atveju Jums išvengsite papildomo laiko eikvojimo.

Šarvojimas karste neatsiejamas nuo specialios velionio aprangos – įkapės. Ši laidojimo paslauga siūloma didžiosios daugumos laidojimo įmonių ir čia problemų kilti neturėtų.

Karsto, salės ir kapo puošyba – būtini atributai, kuriais reikia pasidomėti iš anksto. Geriausia, jei tokią paslaugą siūlo pati įmonė, tačiau tai – retas variantas. Dažniausiai vainikus, gėles ir kitus atributus tenka organizuotis patiems, todėl tai reikia susiplanuoti iš anksto, kadangi gėlių, vainikų gabenimas iš parduotuvės atima nemažą dalį brangaus laiko.

Katafalkos – tai automobiliai, kuriuose gabenamas karstas su velionio kūnu. Jis vežamas iš šarvojimo salės į kapines. Katafalkus taip pat galite pasirinkti – jų yra įvairiausių rūšių, nuo nedidelių autobusiukų iki prabangiai atrodančių „Cadillac“ markės automobilių. Tai – skonio reikalas.

Taupant laiką galite rinktis ir laidotuvių eigos organizatoriaus paslaugas, tačiau jos kainuos toli gražu ne pigiai, taip pat galite nuomoti autobusą – išvengsite sąmyšio ir nereikalingų incidentų kelyje.

Kaip matome, paslaugų – gausybė. Jums lieka tik išsirinkti savo poreikius ir finansus atitinkančias laidojimo paslaugas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *