Padangos: kaip vairuotojui nederėtų elgtis?

padangosAutomobilio padangos – ta automobilio dalis, dėl kurios dažnas vairuotas galvą ne itin suka. Na, tik kai kuriais atvejais.Vienas iš tokių – privalomas padangų keitimas vasaros bei žiemos sezono metu. Ar tokioje nemalonioje situacijoje, kai ryte ketini vykti į darbą ir, išėjęs laukan, pamatai, jog padangoje yra gerokai mažiau oro nei reikalinga automobilio eksploatacijai (gerai, jei oras išėjęs natūraliai, o ne dėl vandalų išpuolio…).Visgi tenka liūdnai konstatuoti, jog neretas vairuotojas automobilio priežiūros klausimu yra apsileidęs. Ką mes darome blogai, konkrečiai kalbant apie padangas?

Išskirkime keletą vairuotojų tipų, kurių elgesys bei požiūris jokiu būdu negali būti kopijuojami.

  • Viską darau paskutinę minutę ir tik todėl, jog, priešingu atveju, galiu būti nubaustas

Atsiranda vairuotojų, kuriuos erzina tuos du kartus per metus keičiamos padangos. Anot pastarųjų, tai tėra nereikalingas laiko švaistymas bei pinigų mėtymas padangų parduotuvėse ir autoservisuose. Iš tiesų tai būtina norint užtikrinti saugumą kelyje. Eismo sąlygos šiltuoju bei šaltuoju metų laikais kardinaliai skiriasi. Žieminės bei vasarinės padangos būtent ir skirtos maksimaliai bei saugiai prisitaikyti prie tų pokyčių. Minėti vairuotojai dažniausiai laukia paskutinės akimirkos, kol dar įstatymiškai leidžiama eksploatuoti senas padangas ir tai dar labiau padidina jų nepasitenkinimą, kai tenka kelias valandas pralaukti eilėje.

  • Automobilio „tiuningas” – svarbiausia

Padangos bei ratlankiai gali visiškai pakeisti automobilio vaizdą, tuo noriai naudojasi kai kurie vairuotojai. Reikia prisiminti, jog vienas iš padangų parinkimo automobiliui kriterijų – rekomenduojami pastarųjų išmatavimai konkrečiam modeliui. Deja, kai kurie vairuotojai, norėdami būti „kietesni”, į tai nekreipia dėmesio ir pasirenka didesnio skersmens žemesnio profilio kameras. Tokiu atveju nukenčia vairavimo saugumas, padidėja degalų sąnaudos, trumpėja padangų eksploatacijos laikas. Šiuo atvžvilgiu taisyklė, jog grožis reikalauja aukų, visiškai netinka.

  • Perdėtas noras sutaupyti

Piniginis klausimas jautrus daugeliui. Tačiau yra dalykų, kurių atžvilgiu taupyti nerekomenduojama. Padangos – vienas iš jų. Taupymas šiuo atveju pasireiškia padangų „drožimu” iki galo (nepamirškite, jog padangų profilio gylis privalo būti ne mažesnis nei nurodyta reikalavimuose) arba pigiausio varianto pasirinkimu. Renkantis pigiausią, rizikuojame savo bei kitų saugumu kelyje ir, tiesa sakant, neretai permokame. Pigios, dėvėtos padangos dažniausiai yra prastos kokybės ir tarnauja gerokai trumpiau nei turėtų. Padangos – pirkinys, apie kurio poreikį žinome iš anksto, tad būtų protinga tam pataupyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *