Odontologijos klinika „Odontėja“ apie burnos higieną

higiena

Odontologijos klinikos „Odontėja“ tinklalapyje pateikiama naudingos informacijos apie burnos higieną. Plačiau žiūrėkite čia: https://odonteja.lt/burnos-higiena/, o mes koncentruotai išvardysime esminius aspektus.

  1. Burnos higiena – svarbi kasdien. Deja, neretai kiek atsainiai žiūrima į jos reikšmę ir pamąstoma: „Ai, vis tiek užsuksiu pas gydytoją.“
  2. Dantų higiena ir burnos higiena nėra identiški dalykai. Bakterijos įkyrios, jos kaupiasi vidinėje žandų pusėje, nepalieka ramybėje ir liežuvio. Tad profesionali procedūra – visos burnos ertmės valymas. Logika paprasta: mažiau bakterijų – sveikesni dantys.
  3. Valant dantis, dalis bakterijų pašalinama. Bet ne visos. Beje, minėtina, kad dantys gali atskleisti įdomių dalykų: gal yra virškinimo problemų, o gal pacientas griežia dantimis. Ir dar minėtina, kad higienos procedūra turėtų būti reguliari. „Odontėja“ įvardija, kad klinikoje reikėtų apsilankyti du kartus per metus.
  4. Neprižiūrint dantų, jų paviršius atrodo lyg su koše. Tai apnašos, kurių nepašalinus formuojasi dantų akmenys. Dantys tampa nebebalti, tikėtini uždegimai. Nelabai maloni žinia, bet gali ir periodontitas išsivystyti. Apie nemalonų burnos kvapą turbūt nebereikia pridurti…
  5. Laiku užkirsti kelią problemai – tai aktuali specialistų išsakoma mintis. Nedelsiant kreipiantis į gydytojus pavyksta išvengti įvairių negerumų. Odontologai rekomenduoja naudotis ne tik šepetėliu ir pasta, bet ir tarpdančių šepetėliu ar siūlu, burnos skalavimo skysčiu.
  6. Higienistas dirba kruopščiai, pirmiausia įvertina dantų būklę. Itin vertinamas „Air flow“ metodas. Jį taikant, dantų paviršius lieka be akmenų, be nikotino, kavos, arbatos ir kitų apnašų. Paskui dantys poliruojami. Pastarasis dalykas reiškia, kad juos taps lengviau prižiūrėti. Nes prie poliruoto paviršiaus apnašos taip nekimba.
  7. Procedūra neskausminga. Šiek tiek nemalonių pojūčių gali būti, jei dantų paviršius su dideliu akmenų sluoksniu.

Taigi, burnos higienos procedūra – ypač svarbi. Tai nėra vien estetika. Pasirodyti odontologui tikrai verta (kaip ir džiaugtis sveikais dantimis). Specialistų patirtis ir pastangos, šiuolaikinė įranga – derinys, kurį pripažįsta tiek patys odontologai, tiek pacientai.

Todėl patartina nesibaiminti ir susisiekti, susitarti, kokiu metu galėtumėte atvykti. Tai investicija į sveikatą. Didelė tikimybė, kad po procedūros klausite gydytojo, kaip čia yra, kad nesijautė nei diskomforto, nei skausmo. Ir tai yra šiuolaikinė, ne tik pajėgi, bet ir maksimaliai maloni odontologija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *