Medienos granulių kokybė – rodiklis, į kurį verta atkreipti dėmesį

Wooden pressed pellets from biomass in old sack.

              Kiekvienais metais besinaudojančių granuliniais katilais daugėja sparčiau. Vieni šias šildymo sistemas renkasi dėl puikaus jų efektyvumo, kitiems pagrindiniu prioritetu išlieka ekologinis sąmoningumas. Žinoma, taip pat reikėtų nepamiršti ir kainos. Įprastai medienos kuro granulių kaina tikrai nelenkia kitų populiarių šildymo sistemų veikimui reikalingų kuro produktų, o tai tampa dar viena priežastimi, kodėl žmonės renkasi būtent granulinius katilus.

Kokybiškų granulių naudojimas nebūtinai reiškia brangesnį šildymą

                      Kaip ir daugelio kitų produktų, medienos granulių kaina taip pat gali priklausyti nuo jų kokybės. Trumpiau tariant, aukštesnės kokybės granulės dažniausiai būna kiek brangesnės ir tai yra visiškai natūralu. Žinoma, daugelis mano, jog kokybiškų medžio granulių naudojimas taip pat reiškia ir kur kas didesnes išlaidas. Tiesą sakant, tai ne visuomet yra tiesa. Pagrindinė to priežastis – kokybiškų medžio granulių efektyvumas. Tai reiškia, jog aukštesnės kokybės medienos granulės išskiria kur kas daugiau šilumos, todėl patalpų šildymui jų reikia daug mažiau. Mažesnis jų sunaudojimas taip pat reiškia ir mažesnį poreikį jas pirkti dažniau.

Kuo pasižymi kokybiškos medienos granulės?

Vienas iš svarbiausių medienos granulių kokybės rodiklių – jų sudėtis. Aukščiausios kokybės medienos granulės būna pagamintos tik iš medienos ir nieko daugiau. Trumpiau tariant, jų sudėtyje yra 100 % medienos. Pasitaiko atvejų, kuomet medienos granulių gamintojai į jų sudėtį ir įvairių priemaišų. Taip yra daroma siekiant sutaupyti bei pasiūlyti rinkai įsigyti pigesnių granulių. Priemaišų turinčios medžio granulės dažnai nėra tokios efektyvios, o jose esančios priemaišos gali daryti neigiamą įtaką granulinių katilų veikimui bei jų ilgaamžiškumui. Dėl šios priežasties specialistai niekuomet nerekomenduoja rinktis nekokybiškų granulių. Priemaišų turinčios medienos granulės taip pat degimo metu po savęs palieka daugiau pelenų. Tai laikui bėgant gali pradėti kelti sunkumų, nes granulinį katilą teks valyti daug dažniau.

Kitas svarbus kokybės rodiklis – drėgmės kiekis, esantis granulėse. Ne paslaptis, jog sausa mediena degimo metu išskiria kur kas daugiau šilumos. Dėl šios priežasties sausos medienos granulės yra kur kas efektyvesnės bei laikomos kokybiškesnėmis. Medienos pjuvenų džiovinimas yra vienas iš pirmųjų medienos granulių gamybos etapų, kurį yra būtina atlikti, norint pagaminti aukštos kokybės galutinį produktą. Vis dėlto sausos medžio granulės yra ypač jautrios drėgmei, todėl jas yra būtina saugoti nuo tiesioginio jos poveikio užtikrinant tinkamą jų sandėliavimą. Vos pastebėjus medienos granulių laikymui skirtame maiše įtrūkimą, šį yra būtina kuo skubiau pašalinti naudojant izoliaciją.

Svarbu pabrėžti ir tai, jog kokybiškos medienos granulės į aplinką išskiria daug mažiau toksiškų medžiagų. Dažniausiai toksiškas bei aplinkai kenksmingas medžiagas į aplinką skleidžia žemesnės kokybės granulės, kurių sudėtyje gali būti įvairių cheminių priemaišų ar net klijų. Dalis gamintojų klijus naudoja tam, kad šios geriau išlaikytų savo formą. Degimo metu cheminės medžiagos į skleidžiamos į aplinką, o tai ne tik didina oro taršą, tačiau taip pat gali sukelti ir tiesioginį pavojų žmogaus sveikatai. Tuo tarpu aukštesnės kokybės granulės yra suspaudžiamos į granulės formą nenaudojant jokių papildomų priemaišų. Šiam veiksmui gamybos proceso metu yra pasitelkiama speciali įranga, kuri padeda smulkintas pjuvenas suspausti į granules. Būtent tuomet yra pašalinami visi pašaliniai oro tarpai ir kitos nekokybiškoms granulėms būdingos savybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *