Medicininė knygelė ir kokia informacija joje pateikiama?

Tai yra savotiškas formalumas, kuris reikalingas kiekvienam dirbančiam žmogui, jog galėtų sėkmingai darbuotis ar pradėti darbą. Ir nors periodinių sveikatos patikrinimų reikalauja darbdavys, tačiau jie naudingi ir pačiam darbuotojui. Kadangi taip žmogus apsaugomas nuo sveikatos problemų, kurios galėtų kilti dėl darbo specifikos. Tai ypač pavojinga turint tam tikrų sveikatos sutrikimų ar problemų. Taigi, gydytojo išvada garantuoja, jog žmogus gali saugiai atlikti savo darbą. Ir tokioje knygutėje dažniausiai pateikiama tik išvada leidžianti dirbti. Tačiau prieš tai darbdavys turi pažymėti darbovietės pavadinimą bei žmogaus pareigas, rizikos faktorius darbe ir dar turi pasirašyti atsakingas asmuo. Kas yra darbdavio atstovas arba jis pats.

Kiek laiko trunka toks patikrinimas?

Dažniausiai paskirti daugybės laiko tam nereikės. Kadangi medicininė knygelė gali būti užpildoma labai greitai kaip ir pats patikrinimas, kuris gali netrukti nė pusvalandžio. Aišku, tai labai priklauso nuo atliekamų tyrimų bei medikų užimtumo. Būtent pastarasis faktorius gali turėtų daugiausiai įtakos laikui. Nors dažniausiai užtrukti tikrai neteks. O kai kuriais atvejais darbdavys gali pasirūpinti darbuotojų sveikatos patikrinimu, kadangi tai gali būti atliekama netgi darbe. Arba skiriant tam specialų laiką bei laisvą dieną. Tuo labiau, kad tokios procedūros reikia tik kartą per du metus. Todėl dažnai tuo rūpintis tikrai neteks.

Ar reikia dar kažkokių dokumentų tikrinantis sveikatą?

Priešingai, negu lankantis pas gydytoją, čia nereikės jokių siuntimų. Bus reikalinga tik medicinine knygele arba ją atitinkanti forma bei asmens dokumentas. Aišku, knygutė turi būti prieš tai užpildyta su pateikta informacija apie darbą bei rizikos faktorius darbuojantis. Ir net jeigu nutiktų taip, jog kažkaip pamestumėte knygutę arba ji liktų ankstesnėje darbovietėje, kas pakankamai dažnai nutinka, nereikėtų nerimauti. Kadangi visuomet galima įsigyti naują ir pradėti ją pildyti iš naujo. O kai kuriais atvejais ją gali suteikti ir pats darbdavys. Taigi, toks periodinis sveikatos patikrinimas tikrai neturėtų sukelti jokių problemų ar nepatogumų nė vienam. Kadangi viskas bus paprasta bei greita.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *