Kuo skiriasi parduodami butai Vilniuje?

parduodami butai vilniujeIeškodami nekilnojamojo turto, visų pirma turite susidėlioti aiškius prioritetus, t. y. tik tiksliai žinodami, ko norite, galėsite tęsti tikslingą paiešką. Parduodami butai Vilniuje skiriasi daugeliu aspektų. Brokeriai primena, kad svarbiausia jūsų užduotis – nuspręsti, ar norite senos, ar naujos statybos buto, taip pat – kuriame mikrorajone gyvensite.

Mikrorajonai

Skirtingi mikrorajonai skiriasi savo gyvenamąja aplinka. Šiandien didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukia rajonai, kuriuose auga naujos statybos daugiabučiai. Populiariausi – Šeškinė, Pašilaičiai, Šiaurės miestelis ir t. t. Paprastai čia gyvena jaunos ir atsakingos šeimos, sukurdamos saugią ir jaukią atmosferą. Gerėjanti ekonominė situacija ir auganti naujų butų pasiūla suteikia praktiškai neribotas galimybes rinktis – parduodami butai Vilniuje skiriasi savo kvadratūra ir išplanavimu, todėl nesunkiai atrasite svajonių namus, atitinkančius visus jūsų lūkesčius. Žinoma, negalima paneigti ir kitos medalio pusės – paprastai prestižiniai rajonai turi išlaikę šiek tiek aukštesnę nekilnojamojo turto kainą. Jei vertintume vien šį aspektą, reikėtų pripažinti, kad butai Naujininkuose kainuoja ženkliai mažiau, vis dėlto, pastarasis rajonas vertinamas kaip vienas pavojingiausių visame mieste. Be to, čia dominuoja senos statybos daugiabučiai. Tiesa, sena statyba nėra esminis buto kainos kriterijus, pvz., senieji butai senamiestyje parduodami kelis kartus brangiau, kadangi šis rajonas laikomas vienu geidžiamiausiu ir patraukliausiu.

Sena ar nauja statyba?

Vertinant senos ir naujos statybos daugiabučius, būtina kalbėti apie vieno ir kito sprendimo privalumus bei trūkumus. Natūralu, kad parduodami butai Vilniuje skiriasi savo statybos metais, o drauge ir savo kokybe – seni daugiabučiai turi senas inžinerines sistemas ir netvarkingas laiptines. Be to, dažniausiai tokie butai reikalauja skubių remonto darbų. Vis dėlto, paprastai šie daugiabučiai buvo statomi struktūriškai patogiose miesto vietose, arti mokyklų ir vaikų darželių. Naujos statybos butai išsiskiria moderniu dizainu ir funkcionaliu gyvenamosios erdvės išplanavimu. Čia montuojami nauji inžineriniai tinklai, gyventojai džiaugiasi tvarkingomis laiptinėmis, naujais liftais, rakinamais vidiniais kiemais ir saugumu. Tiesa, itin opi problema – automobilių stovėjimo aikštelės. Paprastai naujos statybos butai turi itin mažus kiemus, todėl, norėdami išvengti rimtesnių rūpesčių ateityje, turėtumėte iškart pagalvoti apie nuosavą garažą arba mokamą stovėjimo vietą. Dar vienas svarbus aspektas – kaina. Paprastai senos statybos butai kainuoja kur kas pigiau, tačiau nekilnojamojo turto ekspertai ragina nepamiršti ilgalaikės perspektyvos – nauji statybos daugiabučiai reikalauja mažesnių mokesčių už šildymą ir komunalines paslaugas, todėl, bėgant metams, toks butas ne tik atsipirks, bet ir turės didesnę investicinę vertę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *