Kokius maisto produktus rinktis žiemą, norint išvengti ligų?

Free Cup of Coffee on Table Stock Photo

Žiema yra lydima ne tik nuostabiausių metų švenčių, sniego, kuris skatina patirti nuotykius, tačiau taip pat ir ligų, kurios dažniausiai kyla dėl prastai pasirinktos aprangos arba ore sklandančių virusų. Kovoti su ligomis galima vaistais arba prevencinėmis priemonėmis, kurios padės išvengti peršalimo arba rimtesnių žiemos ligų.

Viena geriausių prevencinių priemonių yra maistas. Tiksliau, tam tikri produktai, kurie veikia kaip organizmo stiprinimo priemonės.

  1. Česnakas yra viena geriausių daržovių, kuri padės ne tik pasveikti, kai jau sergate, tačiau ir išvengti virusinių ar kitų ligų. Vartokite česnaką bent jau kelis kartus per savaitę ir jokie žiemos šalčiai jums nebus baisūs.
  2. Taip pat siūlome savo kasdienę mitybą praturtinti ir maistu, kuriame yra vitamino C. Tai yra tikrai ne tik citrinos. Tinka bet kokie citrusiniai vaisiai. Taip pat geras pasirinkimas yra ir kopūstai, o ypač – rauginti. Juose yra ne tik vitamino C, tačiau ir gerųjų bakterijų, kurios yra naudingos virškinimo sistemai.
  3. Žiemos metu siūloma valgyti kuo daugiau obuolių. Juose yra labai daug vitaminų, kurie stiprina organizmą. Obuolių žievėje yra daug ląstelienos, kuri yra naudinga virškinimo sistemai.
  4. Dar vienas galingas ginklas prieš virusines ligas – imbiero šaknis. Imbiero arbata neutralizuoja virusus, kol jie dar nespėja išplisti mūsų organizme bei neleidžia išsivystyti antrinėms bakterinėms infekcijoms. 
  5. Žuvyje yra labai daug įvairiausių omega rūgščių, kurios stiprina imuninę sistemą. Daugiausia omega-3 riebalų rūgščių savo sudėtyje turi riebios žuvys, tokios kaip ungurys, eršketas bei pusriebės žuvys, tokiose kaip karpis, plačiakaktis. Dėl naudos sveikatai yra svarbu į savo mitybos racioną įtraukti pakankamai riebios žuvies tam, kad išlaikytume gerą sveikatą ir gautume pakankamai visaverčių riebalų.
  6. Omega-3 trūkumas pasireiškia cholesterolio kiekio didėjimu kraujyje, imuniteto šlubavimu, be to, suprastėja ir mūsų išvaizda – praranda gyvybingumą ir išsausėja oda. 

Žiemą yra svarbu tinkamai pasirūpinti savimi. Dar geriau, kai tai galima padaryti sutaupant. Visos akcijos, kurios plačiai pateikiamos net ir internete, suteikia galimybę įsigyti organizmo stiprinimo priemonių už patrauklią kainą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *