Kokią įtaką įmonės steigimas turi vadovo asmens kredito istorijai?

skubus imones steigimasTai beveik visur nutylima tema. Todėl, kad jeigu steigiamas ribotos juridinės atsakomybės įmonė (UAB, MB, VŠĮ, AB) vadovo finansai, atsakomybė yra atskirta nuo įmonės. Taip bent jau buvo iki šiol. Kol lietuvaičių kredito istorijos nepradėjo vertinti viena įmonė, kuri sau leidžia žaisti pagal pačių sukurtas taisykles.

Nutylėtos taisyklės

Natūralu, kad asmuo nepriklausomai nuo jo įsteigtos įmonės planuoja ir savo asmeninius finansus, tarkim, prašyti kredito būsto paskolai. Gaila, kad skubus imones steigimas tai gali priversti atidėti keliems mėnesiams. Pasirodo vadovo asmeninės kredito istorijos reitingas yra tiesiogiai susijęs su jo vadovaujamos įmonės kredito istorija. Suprantu tokį ryšį, kuomet domina individualios imones steigimas. Juk ši juridinė forma neapriboja vadovo atsakomybių. Tačiau, kodėl uab steigimas yra vertinamas tomis pačiomis sąlygomis?

Verta pripažinti, kad be specialistų pagalbos imones registravimas yra varginantis procesas. Tai procesas, kuris turi daug nežinomųjų, kabliukų, o dažniausiai sprendiniai aiškiai matomi tik po laiko. Tai kam pasiruošti?

Specialistai pataria, itin atsakingai įvertinti savo galimybes ir bent pirmuosius metus, kuriuose startavo skubus imones steigimas, skirti verslo plėtrai. Kita vertus, jeigu asmeninės bėdos spaudžia, o verslas šlubuoja, galimas sprendimas – imoniu pardavimas. Greitas ir pelningas įmonės, kuri turi gerą kredito istoriją, pardavimas gali būti puikus pasirinkimas tarp tokių alternatyvų, kaip veiklos sustabdymas arba paskola verslui plėsti.

Papildomi apribojimai

Būtina pažymėti, kad skubus imones steigimas neatleidžia įmonės vadovo nuo asmeninių mokesčių, tarkim privalomo sveikatos draudimo (PSD), sodros mokesčių, įmokų į garantinį fondą.

UAB skubus imones steigimas vadovui kainuoja papildomus apribojimus. Vienas iš tokių, privalomas buhalterės etatas arba sutartis su tokias paslaugas teikiančia įmone. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad arba rasite altruistą, kuris norės dirbti Jums už ačiū, arba imoniu steigimas vilniuje ir imoniu steigimas kaune kainuos papildomas ilgalaikes išlaidas.

Tačiau nieko nėra geriau nei dirbti SAU. Tas komforto ir laisvės pojūtis neįkainojamas. Pagaliau verslui klestint ir plečiantis kolektyvui, visos papildomos investicijos atsiperka dešimteriopai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *