Kokį rekuperatorių rinktis?

namai

Šiandien retas kuris pirkėjas ieškantis sau namo nepaklaus tokio klausimo – ar name yra rekuperatorius? Nekilnojamo turto vystytojai žino vartotojų lūkesčius ir nūdienos tendencijas. Aukštas pajamas gaunantys žmonės investuoja į savo gerovę ir nori turėti tik geriausias sąlygas gyventi nes nuo to priklauso gera savijauta ir kokybiškas poilsis namuose. Pastatyti A+ klasės namui neužtenka tik storesnio apšiltinimo sluoksnio ar keletos kitų pigesnių triukų kuriais anksčiau patikėdavo naujo būsto pirkėjas. Dabar kiekvienas reikalaujau termovizinių nuotraukų, energetinės klasės sertifikato ir namo mėnesio sąnaudų išklotinės. Turi šią informaciją pateikti be išsisukinėjimų, nes kitaip namo neparduosi. Perkant neįrengtą namą, galite vėdinimo sistemą rinktis pagal savo nuožiūra.

Kokie būna rekuperatoriai?

Yra dviejų tipų rekuperaciniai agregatai. Dažniausiai montuojam yra rekuperatoriai su ortakiais, rečiau – montuojami į sieną. Kokie yra vienos ir kitos sistemos privalumai ir trūkumai? Vėdinimo sistemos montavimas  yra vienas iš skirtumų. Jeigu sieninį rekuperatorių įrengti lengva, ortakiams išvedžioti ir paslėpti lubose reikia daugiau darbo ir medžiagų.

Detaliau apie sieninį rekuperatorių

Tarkime jūs turite butą. Montuojant sieninį rekuperatorių, reikia išgręžti dvi skyles laukinėje sienos. Viena anga skirta oro paėmimui, kita – išpūtimui, gręžiama priešingose buto pusėse. Papildomai ventiliavimo angas reikia įrengti visuose kambariuose į kuriuos norite tiekti gaivų lauko orą. Užuolaidos, paveikslai, baldai, kiti namuse naudojami daiktai gali trukdyti tokios sistemos efektyviam funkcionavimui. Kai kuriuose kambariuose gali net nebūti tokios vietos kurioje galėtumėte pritaisyti vėdinimo įrenginį. Mažieji sieniniai rekuperatoriai veikia dviem režimais, arba įtraukia arba išstumia orą iš patalpos, taip užtikrina nuolatinė oro cirkuliacija. Šios sistemos trūkumas yra tai, kad oras po kambarius yra paskirstomas nevienodai.

Rekuperatorius su ortakiais

Šiai sistemai įrengti užtenka dviejų angų sienoje ir toliau oras paskirstomas ir ištraukiamas per ortakio vamzdžius. Rekuperatorių galima paslėpti lubose, spintelėe arba padaryti jam specialią vietą sienoje. Vėdinimas efektyvesnis yra su ortakiais, nes oras paskirstomas po patalpas geriau ir nesimaišo kvapai. Oro į tam tikrą kambarį galima įleisti tiek kiek norite, tereikia pasirinkti didesnio diametro ortakį. Buityje naudojami prietaisai – virdulys, orkaitė išbalansuoja temperatūra ir oro sudėtį virtuvėje, vonioje ir kituose kambariuose. Vėdinimo sistema su ortakiais šią pusiausvryrą atstato greičiau nei sieninis rekuperatorius, todėl ir geresnis pasirinkimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *