Kiek sutaupysite su elektromobiliu

road traffic street industry
Photo by Kindel Media on Pexels.com

Įvairūs ekspertai skaičiuoja, koks elektromobilių atsiperkamumas, palyginti su kitais automobiliais. Vieną iš tokių tyrimų atliko automobilių nuomos ir parko valdymo kompanija „LeasePlan“, kurio metu lygino to paties segmento transporto priemones su elektromobiliais, įvertinant bendras įsigijimo bei eksploatacijos išlaidas. Tyrimų išvados pasirodė pastarųjų transporto priemonių naudai.

Elektromobiliai reikalauja mažiau remonto darbų.

Europoje atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad elektromobilių remonto darbai 23 % pigesni nei vidaus degimo variklius turinčių transporto priemonių. Be to, jiems taikomos kitos nuolaidos. Pavyzdžiui, Lietuvoje elektra varomų automobilių savininkams nereikia mokėti už parkavimą mieste, nėra taršos mokesčio. Vien dėl šių nuolaidų per metus galima sutaupyti ne vieną šimtą eurų. Įsigyjant elektra varomą transporto priemonę galima gauti valstybės subsidiją, kurios dydis siekia 4 tūkstančius eurų įsigyjant naują ir 2 tūkst. eurų perkant naudotą. Dar 1000 eurų galima gauti už sunaikintą seną, taršų automobilį.

Bene didžiausias pranašumas, kuriuo didžiuojasi elektromobilių vairuotojai tai, kad važiuodami jie neteršia aplinkos.

Elektromobilių gamintojai

Vieni labiausiai pasaulyje vertinamų elektromobilių yra „Tesla“. Vis daugiau jų galima pamatyti ir Lietuvos keliuose, vis tik jiems kol kas sunku rasti techninio aptarnavimo centrų mūsų šalyje. „Tesla“ korporaciją sparčiai vejasi BMW, jau dabar BMW gaminami elektromobiliai įveikia daugiau nei 600 km vienu įkrovimu, ir tai labai geras rezultatas.

Lietuvoje labiausiai populiarūs „Volkswagen“, „Kia“, „Nissan Leaf“ elektromobiliai. Perkant šią transporto priemonę vieni svarbiausių rodiklių – tai nuvažiuojamų kilometrų skaičius pilnu pakrovimu bei jų kaina. 2018 metų „Nissan Leaf“ elektromobilis gali įveikti daugiau nei 350 km, nors dar prieš 10 metų pagamintos šios markės transporto priemonės įveikia 150 km. Šie skaičiai liudija, kad elektromobiliai sparčiai tampa vis pažangesni. Beveik kiekvienas automobilių gamintojas jau turi ir elektra varomų modelių. Taigi, lieka tikėtis, kad jų atsirandant vis daugiau, kainos nukris ir šios transporto priemonės taps prieinamos beveik kiekvienam vairuotojui.

Jeigu norite turėti prabangų ir praktišką elektromobilį, rinkitės BMW, kuris ne veltui yra aukštos kokybės ženklas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *