Keleivinių mikroautobusų nuoma ir keletas svarbių detalių

mikroautobusu nuoma

Prireikus pasinaudoti keleivinių mikroautobusų nuoma, praverčia į pagalbą pasitelkti šiuolaikinius virtualius sprendimus, padedančius sutaupyti daugiau laiko ir išvengti bereikalingų nesklandumų. Juolab, kad šiuolaikinėje rinkoje mikroautobusų nuomos paslaugų bendrovių yra gerokai daugiau nei prieš penketą ar dešimtį metų. Todėl jei norite pirmą kartą kreiptis dėl keleivinių mikroautobusų nuomos paslaugų, būtinai atsižvelkite į kelis svarbius veiksnius.

Keleiviniai mikroautobusai ir B kategorija

Keleivinių mikroautobusų svoris yra mažesnis nei 3,5 t. Jie įprastai yra 8 ir 9 vietų (t.y. viena vieta tenka vairuotojui ir aštuonios vietos – keleiviams), todėl tokius keleivinius mikroautobusus kelių eismo taisyklės leidžia vairuoti turint B kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

Žinoma, galiojančio B kategorijos vairuotojo pažymėjimo dažniausiai nepakanka. Žmogus, kuris nori vairuoti išsinuomotą keleivinį mikroautobusą, taip pat turėtų būti ne jaunesnis kaip 21 m. amžiaus, o jo B kategorijos vairavimo stažas turėtų siekti bent dvejus metus.

Mikroautobusų nuomos paslaugų teikėjai savo klientams taip pat suteikia galimybę išsinuomoti ir daugiau vietų keleiviams siūlančius keleivinius mikroautobusus, tačiau 10 ir daugiau vietų siūlančių mikroautobusų nuoma yra įmanoma tik kartu pasinaudojant ir vairuotojų teikiamomis paslaugomis.

Skirtingi keleivinių mikroautobusų modeliai

Ieškodami keleivinio mikroautobuso, turėtumėte pagalvoti ir apie savo pagrindinius poreikius bei numatytą kelionės tikslą. Atsižvelgiant į tai jūs turėtumėte pasirinkti ir konkretų mikroautobuso modelį.

Suprantama, kad vertėtų orientuotis į naujesnių metų (pvz., ne senesnių nei 2017 m. gamybos) keleivinius mikroautobusus, kurie pasižymi aukštesne kokybe, didesniu patvarumu ir pakankamu funkcionalumu. Dažnai mikroautobusų nuomos bendrovės gali pasiūlyti tokius mikroautobusus kaip Mercedes-Benz V-Class, Mercedes-Benz Vito, Renault Trafic, Ford Tourneo Custom ir kt.

Mikroautobusų nuomos bendrovių apribojimai

Jei nusprendžiate savo kelionei pasirinkti nuomotą keleivinį mikroautobusą, tuomet turėtumėte iš anksto išsiaiškinti, kokius apribojimus kelionei taikys šių paslaugų teikėjai. Jei esate numatę kelionę po Europą, galėsite keliauti be jokių sunkumų. Tačiau vykstant į tokias šalis kaip Baltarusija ar Ukraina, reikės gauti savininko įgaliojimą. Todėl renkantis užsienio šalį, į kurią vyksite, vertėtų apie tai pagalvoti dar prieš išsinuomojant mikroautobusą.

Keleivinių mikroautobusų draudimas

Kadangi keliausite nuomotu mikroautobusu, turite būti tikri, kad jis bus apdraustas tiek privalomuoju civiliniu, tiek ir KASKO draudimu. Jei mikroautobusas bus apdraustas KASKO draudimu, būsite apsaugoti nuo žalos atlyginimo autoįvykio atveju, trečiųjų šalių neteisėtos veiklos ir stichinės nelaimės atvejais.

Žinoma, visuomet klientams yra suteikiama galimybė įsigyti papildomą keleivinio mikroautobuso draudimą. Pastaruoju atveju kelionės metu galima jaustis dar saugiau, kartu išvengiant ir piniginio užstato pateikimo būtinybės.

Įprastai užstato dydis siekia 300 EUR – tai yra KASKO frančizei lygi suma. Ir nors užstatas visuomet yra grąžinamas, jei mikroautobusas nuomos laikotarpiu nėra pažeidžiamas, kai kurie klientai nenori visam nuomos laikotarpiui įšaldyti tokios pinigų sumos, todėl pasirenka įsigyti jau minėtą papildomą draudimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *