Karkasinio namo šiltinimas: kokius sprendimus rinktis?

Energy Efficient, Insulation, Sustainable, Safe

Lietuvoje kiekvienais metais vis labiau populiarėja karkasiniai namai. Vis daugiau žmonių renkasi šį sprendimą, nes tokį namą pastatyti daug lengviau, tai kainuoja pigiau, o rezultatas – džiugina. Visgi, iki šiol daug klausimų keldavo karkasinio namo šiltinimas. Iki šiol sklando įvairių mitų, jog tokį namą apšiltinti taip, kad jis būtų kokybiškas, sudėtinga. Tačiau tai paneigė naujausios šiltinimo technologijos, taikomos ir Lietuvoje.

Pastaruoju metu statybų sektoriuje vis pasirodo naujienų. Lietuvoje su kiekvienais metais keliami vis aukštesni energetinio efektyvumo reikalavimai statomiems pastatams ir privatiems namams, todėl šiltinimas ir jo metodikos bei technologijos – labai svarbios. Pastaruoju metu vis daugiau žmonių renkasi šiuolaikiškus šiltinimo sprendimus. Kokie jie?

Populiarėja šiltinimas biria vata

Vienas efektyviausių sprendimų, kad būtų kokybiškai atliktas karkasinio namo šiltinimas, yra pasirinkti modernią ir neseniai taikyti pradėtą technologiją, kai namas apšiltinimas specialia biria mineraline vata. Tai labai patogus šiltinimo sprendimas. Jį lengva pritaikyti įvairiose namo dalyse. Pavyzdžiui, jeigu iki šiol sienos galėjo būti šiltinamos vienaip, o stogas – kitaip. Tai šiltinimas su vata yra universalus ir lengvai pritaikomas. Su tokio tipo vata galima efektyviai apšiltinti sienas, stogą, grindis.

Tokia technologija ypač paranki karkasiniams namams, nes biri vata greitai išdžiūsta. Įpurkšta į tarpą ji užpildo visą ertmę ir nepalieka jokių tarpų. Tai reiškia, kad nebelieka galimybės kauptis drėgmei, todėl pastato konstrukcijos apsaugomos nuo pelėsio. Tai labai svarbu tokiais atvejais, kai ieškomas geriausias šiltinimo sprendimas karkasiniam namui. Pasirūpinę tinkamu šiltinimu, galėsite mėgautis šiluma namuose ir padidėjusia garso izoliacija.

Kas turėtų atlikti šiltinimą?

Pasitaiko atvejų, kai norėdami sutaupyti, namų šeimininkai dalį darbų nori atlikti patys. Tačiau ne visuomet tai pavyksta. Tam, kad būtų galima atlikti darbus tinkamai, geriausia, jeigu specialistai pirmiausia įvertintų situaciją, apskaičiuotų reikiamą medžiagų kiekį ir suplanuotų darbus. Geriausia, jeigu tai atliktų profesionalai.

Lietuvoje atliekamas karkasinio namo šiltinimas biria vata pastaruoju metu ypač populiarėja. Tokias paslaugas teikiančios bendrovės, tokios kaip witas.lt atlieka ne tik sienų, bet ir stogo bei perdangų šiltinimo darbus. Svarbiausia, kad darbai atliekami su sertifikuota technika, o viskuo rūpinasi profesionalai, kuriems šis darbas puikiai pažįstamas. Tai leidžia užtikrinti geriausią rezultatą – namas bus ne tik kokybiškai apšiltintas, bet ir padės sutaupyti išlaidų šildymui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *