Kalendoriai darbui ir jų įvairovė

Tikriausiai pastebėjote, kad darbo aplinkoje karaliauja kalendoriai: jie kabo ant sienos, stovi ant stalo, be to, darbuotojai dažnai naudoja ir darbo knygas, kurias taip pat galime vadinti kalendoriais. Tiek daug formų ir dizainų, kad galiausiai net nežinia, kokį pasirinkti. Trumpai apžvelkime, koks kalendorius geriausiai tinka darbui.

Kalendorių rūšys

Aptarkime, kuo skiriasi kalendoriai ir kokias funkcijas jie atlieka. Geriausia darbo aplinkoje naudoti vieną ar du kalendorius, o žinant jų rūšis bus lengviau pasirinkti:

  • Sieninis kalendorius gali turėti plėšomus arba verčiamus lapus. Jis gali būti teminis, tačiau rinkitės tokį, kuriame viskas aišku ir patogu – tokie kalendoriai naudingi, kai reikia greitai užmesti žvilgsnį ir suskaičiuoti dienas ar panašiose situacijose;
  • Stalo kalendorius yra palyginti nedidelis, jis skirtas asmeniniam naudojimui, tad galite apvesti svarbias dienas. Vis dėlto tokie kalendoriai nėra labai patogūs, dažnai pasimeta po dokumentais arba jiems ant stalo paprasčiausiai trūksta vietos. Jie gali būti pastatomi arba A4 ar didesnio lapo formato;
  • Darbo knyga yra ne tik kalendorius, o ir planuoklė. Ją naudoti išties patogu, nes galite pasižymėti svarbią informaciją, susitikimus, adresus ir kt. Darbo knygos skirtos individualiam naudojimui, tad informacija jose yra privati ir nematoma kolegoms;
  • Atverčiami kalendoriai atrodo prabangiai ir profesionaliai, tačiau iš tikrųjų nėra itin patogūs – jie užima daug vietos ant stalo, o štai juose pačiuose vietos pasižymėti informaciją nėra daug.

Priklausomai nuo darbo pareigų, rekomenduojami du kalendoriai: darbo knyga ir sieninis kalendorius su plėšomais lapais. Tokio tipo kalendorius naudoti patogiausia.

Ar kalendorių gali būti per daug?

Kalendoriai yra populiari verslo dovana, o jų „galiojimo laiko“ nepratęsi. Taigi, belieka tik sunaudoti. Būtent taip  biuruose atsiranda daugybė kalendorių, tačiau užuot padėję geriau planuoti, dėl savo gausos kalendoriai daro „meškos paslaugą“.

Kai kalendorių yra daug, reikia stebėti visuose sužymėtą informaciją, o tai nėra taip jau lengva. Kuo daugiau kalendorių – tuo lengviau pamiršti ką nors svarbaus, kad ir kaip paradoksaliai tai skambėtų. Be to, daugybė kalendorių darbinėje aplinkoje gali kelti stresą: jei darbas darbą veja, visai nebūtina nuolat matyti, kaip iki galutinio termino lieka vis mažiau dienų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *