Kaip veikia šiuolaikinė vėdinimo įranga?

rekuperatorius

Moderni vėdinimo įranga suteikia galimybę mėgautis grynu oru namuose, kurti sveiką ir švarų mikroklimatą. Tiesa, reikėtų nepamiršti, kad auganti įrangos paklausa neatsiejama nuo itin plačių pasirinkimo galimybių, todėl renkantis oro vėdinimo sistemas, reikėtų iš anksto pasidomėti jų technine charakteristika, kad būtumėte tikri įrangos tinkamumu namams.

Vėdinimo sistemos užtikrina tinkamą uždarų erdvių oro cirkuliaciją, nuolatinį gryno oro tiekimą ir padeda išvengti perteklinės drėgmės. Būdami patalpoje, kurioje nuolatos cirkuliuoja švarus oras, jaučiamės žvalesni, energingesni, darbingesni. Be to, sumažėja alergijų, astmos tikimybė, kur kas rečiau sergama kvėpavimo takų ligomis.

Kodėl mechaninis vėdinimas yra būtinybė?

Neretai vis dar klausiama, kam reikalingos vėdinimo sistemos, jei galima tiesiog praverti langus? Be to, mūsų tėvai ir seneliai gyvendavo namuose be brangios vėdinimo įrangos ir jautėsi puikiai. Visų pirma, reikėtų suprasti, kad šiuolaikiniai namai atitinka itin griežtus kokybės reikalavimus, todėl yra gerokai sandaresni, lyginant su senos statybos namais. Kitaip sakant, namai, atitinkantys A ar aukštesnę energetinio efektyvumo klasę, yra itin sandarūs, todėl natūrali oro apykaita čia gerokai mažesnė, tokiuose namuose kaupiasi drėgmė, ore sklando nešvarumai.

Žinoma, praverti langus – geras sprendimas, tačiau jis negali užtikrinti nuolatinės oro cirkuliacijos. O drauge su grynu oru patenka ir įvairių lauke esančių nešvarumų, kas ypatingai gali kliudyti, jei gyvenate netoli gatvės. Dar viena bėda – atidarius langą, greitai pasikeičia patalpoje esanti temperatūra, o tai gali sukelti sunkumų esant šaltesniam metų laikui. Ir atvirkščiai, mechaniškai cirkuliuojamas oras – tai garantija, kad jūsų namuose oras visuomet bus švarus, išvalytas ir grynas, nesikaups pelėsis ir patalpos bus efektyviai išvėdintos jų neatvėsinus.

Vėdinimo įranga su rekuperatoriumi

Siekiant optimalaus rezultato rekomenduojama rinktis vėdinimo sistemą su rekuperatoriumi. Rekuperatorius yra ventiliacijos įrenginys, kuris taupo namų šilumą ir orą, esantį uždaroje patalpoje, keičia šviežiu oru iš lauko. Vėdinimo įranga veikia gana paprastu principu. Oras iš lauko į patalpą patenka per ortakius, tačiau, kadangi, visų pirma, jis pereina per šilumokaitį, oras yra sušildomas (vasaros metu – atvėsinamas) iki reikiamos temperatūros ir tik tuomet nukreipiamas į pastato vidų. Kadangi rekuperatoriaus šilumokaitis orą sušildo / atvėsina, naudodamas oro, šalinamo iš statinio vidaus, energiją, paprastai temperatūros keitimui papildoma elektros energija yra nenaudojama, o tai leidžia efektyviai sumažinti patalpų šildymui bei vėsinimui skirtas išlaidas (nuo 50 iki 95 proc.). Be to, šiuolaikinėse vėdinimo sistemose įmontuoti specialūs filtrai, kurie valo orą ir užtikrina, kad į namus nepatektų dulkės, nešvarumai ar žmogaus sveikatai pavojingi mikroorganizmai.

1 thought on “Kaip veikia šiuolaikinė vėdinimo įranga?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *