Kaip valyti zomšinius batus?

Ar nekantraujate ištraukti tuos jaukius, zomšinius batus rudeniui? Zomšas yra populiarus moteriškos avalynės pasirinkimas, nes jis yra patvarus ir ilgaamžis, išlieka labai pralaidus orui ir švelnus prisilietimui. Jis taip pat puikiai sulaiko šilumą, todėl dažnai zomšinius batus renkamies devėti rudenį ar žiemą. Plius, zomšiniai batai atrodo itin gražiai ir prabangiai. Deja, zomša nėra tokia patvari kaip netūrali oda ir yra labiau linkusi rinkti nešvarumus ir dėmes nuo kasdienio dėvėjimo. Tad skirkite minutę ir išmokite valyti zomšinius batus nepakenkiant medžiagos spalvai ir vientisumui.

Kas yra zomšas?

Zomšiniai batai yra pagaminti iš ėriukų, kiaulių, karvių, elnių, ožkų ir kitų gyvūnų kailių apatinės pusės. Nors oda yra pagaminta iš išorinio odos sluoksnio, zomša yra minkštesnė, poringesnė medžiaga, paimta iš gilesnių odos sluoksnių, esančių gyvūno kūno viduje. Oda yra lygi ir kieta, sviestinė, poliruota medžiaga. Tačiau zomša turi daugiau neryškios apdailos, kuri leidžia medžiagai išlaikyti šilumą. Nors abi medžiagos yra patvarios, zomša yra šiek tiek subtilesnė ir labiau sugeria skysčius bei sulaiko dėmes. Tikėtina, kad skystis, kuris gali nuriedėti nuo odinių batų, įsigers į zomšą.

Purvo valymas nuo zomšinių batų

Pradėkite leisdami drėgnam purvui išdžiūti. Tada zomšiniu šepetėliu arba dantų šepetėliu nuvalykite dėmes, judėdami pirmyn ir atgal su grūdeliais ir prieš juos. Tai turėtų pašalinti didžiąją dalį, jei ne visą, nešvarumų. Jei vis tiek matote nešvarumų dėmių, pabandykite jas patrinti zomšui valyti skirta guma arba švariu pieštuko trintuku. Galiausiai nuo zomšinių batų nešvarumus galite pašalinti garintuvu. Tik šiek tiek garų, tada nuvalykite vietą popieriniu arba medžiaginiu rankšluosčiu. Leiskite drėgnai vietai visiškai išdžiūti.

Aliejaus ar riebalų dėmės

Jei ant zomšinių batų yra šlapio aliejaus ar riebalų, pasistenkite greitai rasti kukurūzų krakmolo ar kūdikių miltelių. Jei pudrą galite tepti tiesiai ant aliejaus ar tepalo kol dėmė dar šlapią, per kelias valandas ji natūraliai sugers aliejų. Tada riebią pudrą galite nuvalyti zomšiniu šepetėliu arba dantų šepetėliu, kad išvengtumėte dėmių.

Vandens dėmių pašalinimas

Vandens dėmės retkarčiais gali atsirasti, jei rudenį ar žiemą avėsite zomšinius batus. Geros naujienos yra tai, kad nuvalyti vandens ženklus iš zomšos paprastai nėra sunku. Pradėkite nuo batų prikimšimo popieriniais rankšluosčiais, kad sugertumėte dalį drėgmės valymo metu ir po jo. Tada naudokite purškimo buteliuką arba popierinį rankšluostį, kad ant batų paviršiaus padengtumėte lengvą vandens dulksną. Niekada nenorite permirkti zomšinių batų, todėl lengvai patepkite vandeniu. Kitas žingsnis – švelniai nuvalykite batus zomšiniu šepetėliu arba dantų šepetėliu.

Apibendrinimas:

Nors zomšiniai batai reikalauja daugiau dėmesio ir priežiūros, jie tikrai atrodo nuostabiai. Ar tai būtų Jūsų kasdieniniai batai ar tai būtų proginiai batai, zomšas atrodys itin klasiškai ir prabangiai ir pagražins visa aprangą. Avalynė Tau internetinėje parduotuvėje galite rasti daugybę zomšinių aulinių batų moterims. Platus modelių ir dizainų pasirinkimas tiks kiekvienam. Jei nenorite leisti laiko prižiūrint zomšinius batus, čia rasite ir klasikinių, natūralios are ko odos aulinukų. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *