Kaip turi būti deginamos bei prižiūrimos žvakės?

Namų jaukumas susideda iš mažų detalių. Kartais užtenka ir mažo suvenyro, vazelės ar tiesiog žvakės. Vos tik žvakė būna uždegama namuose, iškart pasijaučia jos skleidžiama ne tik šviesa, bet ir šiluma bei užburiantis jaukumas. Nereikia pamiršti, kad žvakių skleidžiama šviesa gali sukurti ir itin romantišką atmosferą. Tad norint nustebinti mylimąjį nepamirškite tokių mažų detalių kaip žvakės, kurios gali išgelbėti net ir nevykusį pasimatymą bei pažadėti romantiškas akimirkas kartu skaičiuojant žvaigždes, žiūrint filmą ar klausantis mėgstamos muzikos.

Kadangi žvakių rinkoje yra sukurta labai daug, tai tikrai kiekvienas galės išsirinkti ne tik pagal reikiamą spalvą, bet ir patrauklesnę formą, dydį bei aromatą. Vos tik buvo sukurtos kvepiančios žvakės, labai greitai jos išpopuliarėjo. Ir dabar jų naudojimas yra plačiai pasaulyje paplitęs. Kiekvienas, užsidegęs aromatingą žvakę, sako, kad ji ne tik skleidžia malonų nosiai kvapą, bet ir sukuria intymią atmosferą patalpoje. Tokios žvakės yra malonios ir akiai, ir nosiai.

Žvakių deginimas ir priežiūra

Be viso to mėgavimosi žvakėmis namuose, nepamirškite jomis tinkamai pasirūpinti. Patariama žvakes indeliuose deginti bent kelias valandas. Tokiu atveju vaškas tolygiai tirpsta nuo vienos indo kraštinės iki kitos. Nes priešingu atveju dėl netinkamo žvakės deginimo gali susidaryti „tunelis“ arba kitaip vadinama ištirpusio vaško skylė žvakės centre. Tik deginant žvakę ilgesnį laiką vaškas tolygiai ištirpsta nuo vienos indo kraštinės iki kitos ir dega tolygiai visame plote.

Nepamirškite, kad labai svarbų vaidmenį žvakių deginime užima dagtis ir jo ilgis. Patariama jį prižiūrėti ir stengtis nepalikti ilgesnio nei 4 mm. Dėl to kai tik žvakė atvėsta reikia švelniai nulaužti sudegusią dagties dalį. Degdami žvakę kitą kartą įsitikinkite, kad ji visiškai atvėsusi ir vaškas jau sustingęs.

Įsidėkite, kad niekada negalima palikti uždegtos žvakės be priežiūros. Šį degantį daiktą visuomet dėkite tik ant karščiui atsparaus paviršiaus. Jeigu Jūsų išsirinkta žvakė turi medinį dangtelį, tai galite panaudoti ir jį.

Jeigu planuojate išeiti (nors ir trumpam), būtinai palikdami patalpą užgesinkite visas žvakes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *