Kaip nuo viruso saugo skirtingos kaukės?

Koronavirusas atnešė labai daug nerimo, sveikatos sutrikimų ir baimės užsikrėsti. Būtent todėl galima pastebėti, jog daug žmonių stengiasi apsisaugoti kiek įmanoma labiau, jog nereikėtų vėliau kovoti su galimomis sveikatos problemomis. Skirtingos apsaugos priemonės, skirtingai ir saugo, todėl labai svarbu sugebėti atsirinkti jas tinkamai. Šiuo metu yra tikrai ne vienos rūšies kaukės ir dar daugelis papildomų priemonių apsaugai, todėl būtina su jomis gerai susipažinti. Taigi, sužinokite kokios priemonės tinkamos maksimaliai apsaugai, o kokios nėra itin gerai pritaikomos.

Apsauginės kaukės gali būti ir paprastos vienkartinės, kurios po poros valandų turi būti išmetamos, ir FFP3 respiratoriai, kurie efektyviai saugo net 8 valandas ir yra tinkamai ne tik apsaugai nuo viruso. Kvėpavimo takus apsaugoti yra būtina, nes tai pagrindinė sritis, per kurią mikroorganizmai gali nesunkiai patekti į organizmą. Kadangi kaukės yra privalomos, dėl jų abejonių nekyla, todėl daugelis jas sąžiningai dėvi. Bėda tame, jog vis dar veiksmingomis palaikomos medžiaginės kaukės, kurios tikrai nėra tokios geros, o vienkartinės kaukės dar dažnai panaudojamos kelis kartus. Taip daryti nėra gerai, todėl labai svarbu tinkamai suprasti kaip kaukės veikia, kaip saugo FFP3 respiratoriai ir kodėl medžiaginės kaukės nėra tinkamos apsisaugojimui.

FFP3 respiratoriai yra saugiausia priemonė kurą galima pasirinkti. Ji filtruoja net 99 procentus dalelių iš oro, todėl tikimybė, jog mikroorganizmai pateks į kvėpavimo takus yra labai maža. Žinoma, net ir su gerą apsaugą suteikiančia apsauga verta naudoti tokias apsaugines kaukes kaip skydai, pirštinės ir, žinoma, dezinfekcijos priemonės. Jos padeda geriau save apsaugoti, todėl šansai užsikrėsti tik mažėja. Lygiai taip pat veiksmingai gali padėti vienkartinės kaukės, bet jos saugo labai trumpą laiką, daugmaž 3 valandas, iki kol sudrėksta. Po to jos tampa nebenaudojamomis ir tikrai negali būti panaudotos vėliau, kai išdžiūva.

Medžiaginės kaukės nėra veiksmingos, ypač jei norisi apsisaugoti tuomet, kai aplink yra žmonių be kaukių, kurie gali nešioti virusą. Jos neturi jokio filtro, ir neapsaugo nuo mikroorganizmų prasiskverbimo. Ji gali padėti tik tais atvejais kai žmogus serga, kad sekretas nepasiektų arti esančio žmogaus. Tačiau ir tokiu atveju labai gera apsauga nėra suteikiama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *