Ką reikia žinoti apie pneumatinį veržliasukį?

Pneumatinis veržliasukis dažniausiai naudojamas autoservisuose. Jis ypač praverčia keičiant ratus, kai reikia atsukti sunkiai priveržtus, o kartais ir korozijos paveiktus varžtus. Taip pat naudojamas įvairių veržlių atsukimui ir tvirtinimui.

Kuo skiriasi elektrinis ir pneumatinis veržliasukis?

Elektrinis suktuvas dažniausiai naudojamas gręžimui ir įsukimui. Pagrindinė jo funkcija gręžti skyles, į kurias bus montuojamos tvirtinimo detalės. Taip pat galima įsigyti elektrinį veržliasukį ir naudoti jį automobilio varžtų sukimui, tačiau jis turi kelis trūkumus.

Elektrinių veržliasukių trūkumai, kad jiems reikalingas elektros šaltinis, taip pat jų svoris yra apie 3 kg. Pneumatiniai įrankiai sveria 0,3-0,4 kg, jų korpusas žymiai mažesnis už elektrinių, todėl darbas tampa lengvesnis, galima mobiliau judėti, mažiau pavargsta rankų raumenys. Mažesnė pneumatinių veržliasukių vibracija nei elektrinių taip pat suteikia daugiau komforto, mažiau kenkia sąnariams.

Veržliasukis su smūginiu mechanizmu

Tokie įrankiai dažnai naudojami autoservisuose, jie iki minimumo sutrumpina net ir tvirčiausiai prisukto varžto atsukimo laiką. Tai leidžia darbuotojams per trumpesnį laiką padaryti daugiau. Veržliasukiams su smūginiu mechanizmu tinkamos tik juodos spalvos galvutės, pagamintos iš grūdinto plieno. Įrankiai be smūginio mechanizmo naudojami tais atvejais kai negalima persukti varžto, todėl pabaigoje jie prisukami rankomis.

Sukimo greitis

Renkantis pneumatinį veržliasukį nereikėtų galvoti, kad kuo apsisukimų per minutę greitis didesnis, tuo įrankis geresnis. Nes labai greitai dirbant galima sugadinti mažas veržles, sunkiau kontroliuoti priveržimo stiprumą. Šių įrankių didžiausias parametras – 1000 aps./min, tačiau užtenka ir 650-800 aps./min.

Pneumatinio veržliasukio jungties dydis

Renkantis šį įrankį galima pamatyti parametrus 1/ar 3/4. Šie skaičiai nurodo antgalio dydį. Tai dažniausiai automobiliuose esantiems sriegiams skirti antgaliai. Kuo didesnis jungties antgalis, tuo naudojamas didesnės galios įrankis, turintis didesnį apsisukimų per minutę greitį.

Kur galima įsigyti įrankius, skirtus darbui autoservise?

Jeigu jums reikalingas kokybiškas pneumatinis veržliasukis, jį galite įsigyti „BADS“ internetinėje parduotuvėje arba fizinėje įrankių parduotuvėje, įsikūrusioje Kaune, Ateities pl. 30G. Į visus klausimus atsakys ir išsirinkti tinkamą įrankį padės patyrę konsultantai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *