Investavimas visada turi būti atliekamas atsakingai mokesčių atžvilgiu

finansai

Gaunant pajamas iš investavimo veiklos, dažnas susiduria su įvairiais keblumais. Vienas jų – valstybinės mokesčių inspekcijos dėmesys. Norint, kad visos gautos pajamos būtų legalios ir niekaip nebūtų pritraukiančios nereikalingos dėmesio, svarbu laiku susimokėti mokesčius. Visiems žmonėms, gaunantiems papildomas pajamas, būtina mokėti mokesčius taip, kaip to reikalauja įstatymai. Apie verslo pradžią skaitykite čia.

Kaip bebūtų, norint investuoti pinigus į verslą ar tiesiog kažkokias priemones, reikėtų atlikti šiokius tokius namų darbus, kad paskui netektų graužtis dėl patirtų nuostolių. Tikrai nebūna taip, kad bet kokia investicija atneša kalnus. Būna nuostolingų investicijų, kurių buvo galima išvengti. Svarstant kokius investavimo būdus reikėtų išbandyti naujokams, pirmiausia patariama skirti dėmesį pagrindams. Susižavėti kažkokiais investavimo instrumentais lengva, ypač kai juos reklamuoja patyrę vilkai. Bet, kaip jau minėta, kiekviena investicija turi būti apgalvota, ypač kai kalba eina apie asmeninius finansus.

Asmeninių finansų valdymas ir planavimas turėtų būti sulaukiantis daugiausia jūsų dėmesio. Jeigu neišmoksite valdyti asmeninių finansų, tuomet apie investavimą į tam tikras sritis net nėra tikslo galvoti. Lietuvoje siūlomi įvairūs kursai, padedantys suprasti kaip reikėtų planuoti savo pajamas ir kaip tinkamai paskirstyti savo išlaidas. Asmeninių finansų valdymas turi būti labai atsakingas ir apgalvotas, nes nuo to priklausys ir tai ar pajusite investavimo rezultatus.

Investuoti nuostolingai yra labai lengva, tačiau ne ką sunkiau yra mokėti baudas ar delspinigius už pražiopsotus mokesčius. Asmeninių finansų valdymo ekspertai rekomenduojama pasidomėti ir mokestinėmis prievolėmis, kurios atsiranda dėl gaunamų papildomų pajamų. Įvairiuose kursuose yra pabrėžiama kokiais tarifais yra apmokestinamos pajamos, kurios gaunamos investuojant asmenines lėšas.

Taip pat reikia paminėti, kad kai kuriais atvejais būtina registruoti veiklas ir mokėti mokesčius nuo gauto pelno. Aiškiau kalbant, pasidomėkite ar jūsų investavimo metodai nėra siejami su komercine veikla, kuri, pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, turėtų būti įregistruojama. Būna visokiausių nesusipratimų, kurie atsiranda dėl paprasčiausios nežinojimo.

Veiklos registravimas yra privalomas tuomet, kai pajamos gaunamos nuolatos

Investavimas į tam tikras priemones įpareigoja mokėti mokesčius valstybei. Kalba eina ne tik apie gyventojo pajamų mokestį, bet ir kitas prievoles. Pavyzdžiui, jeigu jūs investavote asmenines lėšas į tam tikras sritis, kurios jums kas mėnesį duoda tam tikrą pajamų sumą, vadinasi neužteks mokėti vien tik pajamų mokestį. Privalėsite mokėti valstybinį socialinė draudimą ir privalomą sveikatos draudimą. Jums bus būtina bent jau įregistruoti individualią veiklą.

Matote, yra labai plona riba tarp atsitiktinių pajamų ir pajamų iš investavimo ar komercinės veiklos. Pavyzdžiui, jeigu jūs investavote santaupas į kriptovaliutas ir po metų jas išgryninote, tuomet turite žiūrėti kiek gavote pelno. Jeigu pelnas yra kelios dešimtys tūkstančių eurų, vadinasi mokate tik pajamų mokestį, prieš tai atėmę investuotą sumą ir 2500 eurų. Bet, jeigu išimti pinigai vėl investuojami, tuomet jau tai būtų laikoma veikla, o tada jau atsiranda būtinybė ją registruoti ir mokėti mokesčiu.

Naivu tikėtis, kad mokesčių nemokėjimas leis jums ramiai miegoti. Valstybinė mokesčių inspekcija pabrėžia, kad dar labiau skiriamas dėmesys šešėliui mažinti. Tai liečia ir fizinius asmenis, gaunančius pajamas iš tam tikrų veiklų. Tas pajamas buvo galima legalizuoti, jeigu prieš tai to nepadarėte. Tad, dabar jau turėtumėte būti budrūs, nes visos gaunamos pajamos bus apmokestinamos pagal tam tikrą tvarką, o jeigu bus būtinybė, gausite baudas.

Tad, jeigu gaunate pajamas iš investavimo, nepamirškite pasidomėti mokestines sistema.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *