Įmonės steigimas – teisinga verslo pradžia?

nemokamas įmonės steigimasVerslas – tai užsiėmimas, kurio tikslas – užsidirbti pinigų. Tai galioja visuose verslo sluoksniuose. Vadovai suinteresuoti uždirbti pinigus savininkams, darbuotojai – siekia užsidirbti patys tiek aktyviai dirbdami, tiek lipdami karjeros laiptais įmonėje. Kai kas tą verslo apibrėžimą supranta kiek kitaip. Asmuo, kuris po darbo atlieka tam tikrą veiklą ir už ją gauna pinigus (dažnai nelegaliai) irgi nori save vadinti verslininku, tačiau jo niekas tokiu nelaiko. Tai amatininkas, uždarbiautojas, savadarbis, tačiau jokiu būdu ne verslininkas. Tokiems žmonėms yra sunku tai girdėti. Jie nuolatos jaučia aplinkinių panieką ir nepasitikėjimą. Tai dar viena priežastis, dėl ko įmonės steigimas yra logiškas pasirinkimas ir teisingas žingsnis žengiant tikro verslo link.

Verslas prasideda nuo įmonės. Nesvarbu, ar tai individualioji įmonė, ar Mažoji bendrija, ar UAB. Legalus statusas ir mokami mokesčiai pakelia mus į aukštesnį lygį. Kaip pradėti?

Pirmiausia, būsimasis verslininkas turėtų nuspręsti, kokia verslo forma jam priimtiniausia. UAB visais atvejais yra palankiausia verslo forma, tačiau yra vienas didelis trukdis – 2500 eurų įstatinis kapitalas. Jis stabdo nemažai norinčių imtis verslo. Be reikalo! Yra ir kitų verslo formų, kur įstatinis kapitalas nereikalingas. Tai Mažoji bendrija (MB), kuri sukurta būtent smulkiam verslui. Deja, jei plėtimasis bus greitas, teks reorganizuotis į UAB.

Nemokamas įmonės steigimas taip pat yra galimas. Tai reiškia, kad už įmonės įsteigimą sumoka valstybė iš įvairių verslo paramos fondų. Maža to, suteikia tam tikrų privilegijų ir duoda nemažai naudingų žinių įvairiuose kursuose. Taip verslą įsteigti galima tik dirbant su finansininkais, dalyvaujančiais paramos programose. Viena tokių įmonių yra „Apskaita AG“.

Kai nusprendžiama, kokia priimtina verslo forma, reikia kreiptis į finansininkus. Jie padaro už verslininką du svarbius darbus – paruošia visus reikalingus dokumentus ir teisingai supildo visus duomenis. Pačiam irgi galima, bet užtruksite labai ilgai, sugaišite pernelyg daug laiko ir išeikvosite per daug energijos, kurią galėtumėte iš karto skirti savo naujai įkurtam verslui, klientų paieškai ir kitiems naudingiems dalykams. Kiek kartų per savo gyvenimą kursite naujas įmones? Per retai, kad tuo užsiimtumėte patys ir investuotumėte savo brangų laiką.

Kai steigsite verslą, iš savo finansininkų gaukite naudingą informaciją apie tolimesnį verslo valdymą ir plėtrą. Jie paprastai verslo pradžioje konsultuoja nemokamai. Sėkmės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *