Greitieji kreditai eurais – kas pasikeitė?

greitieji kreditaiĮvedus eurą, žmonių piniginiai įpročiai ėmė keistis. Perkama kiek daugiau namams reikalingų daiktų ir maisto produktų, nes euras vizualiai yra mažesnis, tad viskas atrodo pigiau. Kol kas lietuvių smegenyse vyksta daugiau aritmetikos procesų, nei loginio mąstymo, todėl situacija išlieka gana įtempta.

Greitieji kreditai imami ir toliau. Daugiau ar mažiau – parodys laikas, tačiau dabar pasikeitė skolinimosi sumos. Jei seniau vidutiniškai buvo skolinamasi 250 litų, tai dabar ši suma atrodo labai menka – 70-75 eurai. Atrodo, kad už tokią sumą tik maisto nusipirkti savaitei galima.
Rinkodaros menas yra dirbti su skaičiais. Kodėl rašoma ne 30 eur., o 29,90 eur? Atsakymas glūdi mūsų psichologijoje, nes mes dešimtis suvokiame pagal pirmąjį skaičių. Paminėtu atveju žmogus iš karto atkreips dėmesį į 20,90 eur. Sumą, nes tai dvidešimt su kažkiek, o ne trisdešimt. Šia situacija akivaizdžiai naudojasi ir greitųjų kreditų bendrovės, nustatydamos tam tikrų sumų ribas – 50 eur., 100 eur., 200 eur. Ir t.t. Jei vartotojui pasiūlomi tokie skaičiai, jie tokias sumas ir ima negalvodami. Akivaizdu, kad euro įvedimas galėjo padidinti greitųjų kreditų sumas. Nors mokesčiai ir palūkanos nepasikeitė.

Greitieji kreditai išduodami paprastai, kaip ir anksčiau. Patikrinama kredito gavėjo finansinių įsipareigojimų istorija, ar nebuvo kokių sunkumų grąžinant paskolas, atsiskaitant su tam tikrų paslaugų teikėjais, bankais ir kitomis institucijomis. Taip pat patikrinama ir informacija iš SODROS apie atlyginimus ir šeimos pajamas, kad būtų galima nustatyti kredito „lubas“. Patvirtinama banko sąskaita tam tikros sumos pavedimu. Tada per trumpą laiką pervedami ir norimi pinigai. Greitieji kreditai įvedus eurą iš esmės nepasikeitė – žmonės ir toliau jais noriai naudojasi, o bendrovės – skolina. Aišku, nemokumo rizika visada išlieka, tačiau ji gana pamatuota.

5 patarimai paskolų gavėjams:

1. Skolinkitės tik iš patikimų ir žinomų bendrovių;
2. Įvertinkite kredito grąžinimo laiką. Ar tikrai jums pakaks 3 ar 6 mėnesių?
3. Negudraukite. Lietuvoje antstoliai yra labai griežti.
4. Įvertinkite akcijas ir nuolaidas labai blaiviai. Kartais jos atsisuka prieš jus.
5. Prieš priimdami sprendimą skolintis, pasitarkite su savo šeimos nariais, nepriimkite skuboto sprendimo.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *