Darbuotojų iš Ukrainos atranka

Lietuvos įmonės neapsiriboja vien tik darbuotojais lietuviais. Vis dažniau Lietuvoje įdarbinami ir kaimyninių šalių piliečiai. Šioje srityje viena iš pirmaujančių šalių yra Ukraina. Darbuotojai iš Ukrainos vertinami dėl savo darbštumo, atsakingumo ir kruopštumo. Tuo tarpu ukrainiečius dirbti Lietuvoje skatina jiems labai palankūs atlyginimai ir darbo sąlygos. Ką gi verta žinoti, jei galvojate ieškoti darbuotojų iš Ukrainos?

  • Populiariausios sritys

Ukrainiečiai labiausiai linkę dirbti Lietuvoje statybos, apdailos, gamybos sektoriuose. Tad jei ketinate ieškoti darbuotojų iš Ukrainos šiose srityse, paieškos turėtų būti lengvos ir greitos.

  • Paieška ir atranka

Jei ketinate ieškoti darbuotojų iš Ukrainos savarankiškai, jums teks tam skirti ne mažai laiko. Pirmiausia, paieškas vykdykite Ukrainos darbo skelbimų internetiniuose  puslapiuose. Su ieškančiais darbo asmenimis kontaktuokite telefonu arba elektroniniu paštu. Jei ieškote kvalifikuoto darbuotojo, paprašykite atsiųsti kvalifikaciją patvirtinančio dokumento kopiją. Pokalbius dėl darbo galite organizuoti internetu, pasinaudoję “gyvų” pokalbių internetu programomis, tokiomis kaip “skype” ar “zoom”. Įsitikinę, kad darbuotojas jums tinkamas, aptarkite dokumentų tvarkymo procesą. Norint profesionalios darbuotojų paieškos ir atrankos, galite kreiptis į darbuotojų iš Ukrainos įdarbinimo paslaugas teikiančias įmones. Šiuo atveju jums bus pateikti jūsų reikalavimus atitinkantys kandidatai, o po jūsų patvirtinimo bus sutvarkomas jų įdarbinimas Lietuvoje.

  • Kokie leidimai reikalingi

Jei Ukrainos pilietis įdarbinamas Lietuvoje iki vienerių metų laikotarpiui, reikalingas tik leidimas dirbti Lietuvoje. Tačiau jei ketinate darbuotoją įdarbinti dviems, trims ar  daugiau metų, bus reikalingas laikinas arba nuolatinis leidimas gyventi Lietuvoje. Dėl leidimo dirbti turite kreiptis į teritorinį Užimtumo tarnybos skyrių, o dėl leidimų gyventi – į Migracijos tarnybą.

Darbuotojų iš Ukrainos įdarbinimo procesas niekuo nesiskiria nuo darbuotojų iš kitų šalių įdarbinimo. Tad formalumai neturėtų būti kliūtis priimant į darbo kolektyvą kvalifikuotą darbuotoją iš kaimyninės šalies.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *