Buhalterinės paslaugos: pagal kišenę ar pagal kokybę?

buhalteriai

Įžvalga: jeigu kieno nors siūlomos buhalterinės paslaugos kaina yra žema, tai dar nereiškia, kad pasiūlymas viliojantis.

Kiekvienai įmonei buhalterija yra labai svarbi. Įmonės ieško gerų buhalterių. Vieni vadovai įdarbina specialistus, kiti kreipiasi į įmones, kurios teikia buhalterines paslaugas verslui, arba į laisvai samdomus žmones. Taigi, variantų netrūksta. O kokiais kriterijais vadovaujamasi?

Kaina – svarbi, bet ne šimtu procentų?

Visiems aišku, kad bet kurios buhalterinės paslaugos kaina yra argumentuota, nustatyta ne „iš oro“. Taip pat akivaizdu, kad geri specialistai nedirbs už dyką.

Renkantis buhalterines paslaugas tarp kriterijų kaina yra, tačiau esama gerokai daugiau kitų dėmenų, lemiančių paslaugų turinį ir, žinoma, kokybę. O jeigu kiekvieną ypatybę išskaidytume procentine raiška, tai buhalterinės paslaugos kaina neprikaustytų viso dėmesio, mat didelė jo dalis tektų minėtai kokybei. Vadinasi, galima formuluoti prielaidą, kad dėmesys prikaustomas kokybiškumu. Arba profesionalumu.

Labai svarbu, kad buhalteriai nedvejodami atsakytų į kilusius klausimus. Svarbu, kad naudojamos programos veiktų sklandžiai. Ir kad paslaugos nebūtų padrikos (jeigu vieną dieną pateikiamas vienoks variantas, o kitą jau kitoks, tuomet jau panašu į padriką organizavimą).

Verslui aktualu, kad įmonės reikaluose neįsivyrautų nežinomybė. Samdant profesionalius buhalterius ji ir neįsivyrauja. Jei dėmesį kreiptume tik į kainą, tada įsivyrautų, o kai vadovaujamės profesionalumo kriterijumi, sklandumas tampa kasdienių verslo procesų dalimi.

Dienos, kai „nekrinta“ ir „nesidėlioja“

Ar žinote tą jausmą, kai, rodos, niekas nesiseka? Mėtai į krepšį, o taško nei vieno. Taip sako krepšininkai, taip sako ir knygų autoriai. Dailė, informatika, matematika… Kad ir kokioje srityje dirbate, kad ir kur bandote realizuoti savo gebėjimus, tikėtina, kad pasitaiko neproduktyvių dienų. O kaipgi buhalterija? Ar čia irgi būna tokių laikotarpių, kai viskas sprūsta iš rankų ir nė nežinia, kaip viską tinkamai sudėlioti? Sunku taip imti ir atsakyti, tačiau akivaizdu, kad buhalteriai – irgi žmonės. Kita vertus, gal mėgėjas nuo profesionalo tuo ir skiriasi, kad padaro tai, kas iš pažiūros sudėtinga ar tariamai neįmanoma?

Situacijų būna visokių. Kaip kartai krepšininkai po rungtynių teigia, jog „nekrito“, taip ir dailininkui paveikslas galbūt „nesigauna“, o rašytojui mintys „nesidėlioja“. Tačiau krepšinis pats už jus nelaimės, paveikslas pats nenusipieš, o knygos skyrius nepasirašys? Buhalterija irgi savaime nesusitvarkys. Tad įmonių vadovai domisi, kokia yra vienos ar kitos buhalterinės paslaugos kaina, ir pasamdo tikrus profesionalus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *