BIM sistemos – efektyvesniam namo statymui ir valdymui

bim sistema

Modernėjant įvairiems NT vystymo elementams, tobulėjant vienai ar kitai statybos priemonei ar metodui, vertėtų atkreipti dėmesį į BIM sistemas. Tai sistemos, kurios apjungia visą NT objekto statymo laiką ir visus etapus, palengvina, pagreitina darbus ir leidžia siekti efektyvesnių rezultatų.

Kas yra BIM sistema?

BIM – tai visas nekilnojamojo turto objekto stadijas apimanti programa – sistema. Ji apima tokias stadijas: finansų skaičiavimą, žemės parengimą, statybų leidimų etapus, pastato projektavimą, architektūrą, dizainą, interjerą, visas jo vystymo etapus, jo ateitį ir eksploatacijos galimybes ateityje, netgi būsimą nusidėvėjimą.

Kuo BIM sistema naudinga statybų industrijai

Kiekviename statinio  vystymo etape, naudojantis BIM, galima itin patogiai stebėti, kas vyksta. Galima atlikti reikiamas analizes, daryti pasirinktus pjūvius. Tai leidžia efektyviai planuoti laiką, sąnaudas, paskirstyti darbą. BIM sistemą naudoja ne vienas kažkuris statybomis užsiimantis narys, o visi svarbūs tam teisę turintys skirtingų etapų vystytojai, todėl neatsiranda komunikacijos spragų ar delsimo, kuomet viena grandis savo informaciją konvertuotų į suprantamą kitai grandžiai. Viskas vyksta toje pačioje virtualioje BIM platformoje. Tai labiausiai net ir sudėtingus statybų procesus optimizuojanti sistema.

Kas naudos BIM sistemą?

  • Statinio architektai ir projektuotojai. BIM gali sąveikauti su įprastomis projekto 3D kūrimo programomis, o BIM sistemoje galima naudotis ir esamais paruoštukais.
  • Geodezinių, inžinerinių, elektros tinklų vystytojai. Iškart bus galima šiuos projektus jungti prie pagrindinių projektų.
  • Statybų vadovai. Galės kiekviename darbų etape matyti rezultatus ir numatomą eigą.
  • Jiems taip pat gali būti suteikiama tam tikra informacija, siekiant, kad jie geriau suvoktų esamus darbus.
  • Finansininkai ir buhalteriai, sąmatininkai. Bus galima skaičiuoti sąnaudas, išteklius, numatomas išlaidas, priklausomai nuo kitų duomenų.
  • Statybinių medžiagų užsakovai.
  • Interjero ir eksterjero dizaineriai. Galės pasinaudoti ir BIM siūlomais interjero kūrimo ištekliais ir jau sukurtais produktais.
  • Projekto savininkai.
  • Galimi partneriai, pirkėjai.

 

Kaip išmokti naudotis BIM sistema

BIM sistema išmokti naudotis verta, tačiau tam irgi reikia skirti laiko. Galima tą daryti keliais būdais:

  • Mokytis iškart, kai prireikia. Jeigu kažkuriam iš projekto etapo vykdytojų tenka dirbti su projektu, esančiu BIM sistemoje, nuo mokslo niekur pabėgti nepavyks – teks išmokti iškart praktikoje. Iš tiesų, tai pats veiksmingiausias mokymosi būdas, kuomet iškart tenka dirbti. Tuomet visos klaidos taisomos vietoje, kas neaišku, tenka ieškoti internete ar klausti kolegų. Pradžioje būna sunkiau, tačiau paskui palaipsniui „prasilaužiama“.
  • Naudojantis online pamokomis. Youtube mokomieji video, Lynda.com ar kitokių virtualių mokyklų platformos – tai geri mokymosi būdai tiems, kas nesėdi vietoje ir nori kelti savo kvalifikaciją. Jeigu esate projektuotojai, architektai, darbų vadovai, interjero dizaineriai, tačiau dar neturite realių darbų, įgūdžius galite tobulinti ir teoriniame lygmenyje. Tereikia kibti į mokslus vienoje iš šių kursų platformų.
  • Naudotis nuojauta ir ieškoti internete. Jeigu naudojantis BIM sistemomis kyla neaiškumų, kažką daryti tenka labai ilgai ir kartojantis kažkokiems veiksmams, pasitikėkite savo nuojauta. Jūs tikrai ne pirmieji, kuriems tą tenka daryti, vadinasi, yra kažkoks protingesnis sprendimo būdas, kurio jūs tiesiog dar neradote. Ieškokite internete, klausdami apie savo problemą BIM platformoje, ir tikrai rasite atsakymus su pavyzdžiais.

JUNG suteikia BIM sistemos prieigą

JUNG taip pat pateikia savo medžiagą ir gaminius, prieinamus BIM sistemoje, taip siekiant moderininti, pagreitinti statybų procesus, užkirsti kelią klaidoms. JUNG suteikia prieigą prie tokių BIM objektų kaip ARCHICAD projektų biblioteka ir REVIT projektų biblioteka. Tai architektams, dizaineriams ir projektuotojams naudinga medžiaga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *