Balti baldai. Ar jie visai nekaprizingi?

balti baldaiŽvelgiant į gatve važiuojančius baltos spalvos leksusus ar kitus premium klasės automobilius, pasvarstoma, ar namuose tiktų balti baldai. Juk šia spalva ne tik dažomi automobiliai. Ji naudojama įvairiems daiktams, tarp kurių ir baldai.

Baltų baldų pasirinkimas atrodo patrauklus, mat tai šviesos, džiaugsmo, švaros spalva. Prie jos puikiai tinka ryškūs akcentai, o ieškantieji ko nors neįprasto, suderina juodos ir baltos spalvų priešpriešas. Tačiau, kad ir kaip gražiai viskas skambėtų, kyla klausimų apie priežiūrą. Ar tokie baldai nebus per daug lepūs? Ar jiems nereikės skirti tiek dėmesio, kad pradings visas laisvalaikis? Reikėtų įsidėmėti paprastą dalyką – valymo ypatybes lemia medžiaga. Suprantama, kad ant šviesios spalvos vyno ar šokolado dėmė atrodys išties nekaip. Tačiau valymas juk toks pat, kaip ir kitų baldų, gali praversti tik žinios, kaip spalvą atgaivinti. Štai turėdami omenyje baltą dirbtinę odą, pateiksime patarimą. Prireiks stiklinės šilto vandens ir po vieną arbatinį šaukštelį vandenilio peroksido bei amoniako. Vandenilio peroksidą atskiesite vandeniu bei amoniaku ir panaudosite baltos spalvos baldų priežiūrai. Šis būdas skirtas odos balinimui. Tai patvirtina, kad reikšminga ne tik spalva, bet ir medžiaga.

Kita vertus, spalva valymo procesui įtakos turi, tačiau tai labiau galioja margintiems baldų apmušalams. Šiems ne tik nenaudojamas lygintuvas, bet ir skalbimas nepatartinas. Visgi atsiradus bėdai cheminio valymo paslaugas teikianti įmonė jums padės.

Grįžtame prie baltų baldų. Minėjome audinius, tačiau kai kurie baldai būna tiesiog mediniai, be jokio apmušalo. Kad ir virtuvinis stalas ar spintelės. Sakysite, jog virtuvėje balta spalva nepraktiška? O mums atrodo kiek kitaip. Kadangi ant šios spalvos atsiradę nešvarumai greitai bus pastebėti, juos paimsite ir nuvalysite. Kitos spalvos kiek apgaulingesnės. Sakykime, nepamatysite dėmės ant rudos spintelės, o cukraus pasiskolinti atėjusi kaimynė, pervėrusi virtuvę skvarbiu žvilgsniu, šį nešvarumą išskirs iš visos aplinkos. Dėl to kai kurie baltą spalvą gali laikyti teplia, o mes pasakysime, kad ji leidžia greičiau pastebėti, kas negerai, ir tai sutvarkyti.

Iš pastarosios minties išplaukia teiginys, jog balti baldai puikiai tinka mėgstantiems tvarką. Be to, tai stilingas pasirinkimas. Atsiranda plačios suderinamumo galimybės. Na, o pati priežiūra labiausiai priklauso nuo medžiagos. Būtent jos ypatybėmis derėtų pasidomėti prieš perkant naują sofą ar fotelius.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *