Baidarių nuoma – jūsų smagiam ir aktyviam laisvalaikiui

baidarių nuomaAtostogaujate Lietuvoje ir mėgstate aktyvų poilsį bei gražius gamtos vaizdus? Tuomet baidarės – puikus būdas leisti laisvalaikį. Šis užsiėmimas jums garantuos daugybę neišdildomų įspūdžių. Tad nieko nelaukę, pasirūpinkite baidarių nuoma. Šios paslaugos Lietuvoje itin populiarios, tad išsirinkti didelių problemų tikrai nekils.

Viską galite atlikti netgi internetu. Pirmiausia, internete susiraskite reikiamus tos vietovės, kurioje numatomas jūsų baidarių žygis, puslapius. Atitinkamose turizmo informacijos svetainėse pateikiami baidarių nuoma užsiimančių įmonių ar asmenų telefonai. Kai kurios įmonės gali turėti savo tinklalapius, tačiau dažnai to nebūna, tad pagrindinė informacijos priemonė – telefonas. Tiesa, neretai jus dominančios informacijos galite gauti atitinkamuose rajonuose įsikūrusiose sporto prekių parduotuvėse. Paprastai ten dirba tikri sporto ir aktyvaus laisvalaikio entuziastai, galintys suteikti informaciją ir šiais klausimais.

Nuomojamos baidarės paprastai būna dviejų rūšių. Vienos baidarės skirtos plaukioti ežeruose ir paprastai būna sunkesnės, bet jų nuoma pigesnė. Jos labiau tinka pradedantiesiems ir tiems, kurie ruošiasi plaukti trumpai. Kitos baidarės skirtos plaukioti upėmis. Jas paprastai nuomojasi parai, ar daugiau. Kokias baidares pasirinksite, priklauso nuo laisvalaikio leidimo būdo ir tam skirtos pinigų sumos. Paprastai visur baidarę galite išsinuomoti kelioms valandoms, vienai, dviem ar kelioms dienoms, netgi visai savaitei. Labai dažnai papildomai galima išsinuomoti įvairius kelionės metu reikalingus daiktus, pavyzdžiui, puodą arba kirvį, taip pat palapinę. Nuomodami baidarę, pasidomėkite ir papildomomis paslaugomis, tokiomis kaip transportavimo, stovyklavietės, maitinimo ar kelionės gido, paslaugos.

Prieš nuomodamiesi baidarę, būtinai išsiaiškinkite visus taikomus mokesčius. Jų transportavimas, taip pat papildoma įranga, pavyzdžiui, gelbėjimosi liemenės, gali būti iš anksto neįskaičiuota į nuomos kainą. Be to nuomos punkte būtinai pasimokykite, kaip vairuoti baidarę ir kaip elgtis pavojingose situacijose.

Jeigu baidare plaukia du asmenys, būtina tinkamai įvertinti baidarės ekipažą. Pagrindinė baidarės ekipažo varomoji jėga yra asmuo, sėdintis gale. Jis irkluoja ir vairuoja valtį, o sėdintis baidarės priekyje tik padeda. Rekomenduotina, kad baidarės gale sėdėtų sunkesnis asmuo, tada baidarę bus lengviau valdyti. Tad baidarių galuose tradiciškai sėdi vyrai.

Jeigu į baidarių žygį susiruošėte pirmą kartą, patartina plaukti Minijos upe žemupiu. Nes tai nesudėtingai įveikiamas baidarių ruožas. Plaukiant visada praves upės žemėlapis su pažymėtomis sustojimo vietomis, stovyklavietėmis, privažiavimo vietomis ir pan.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *