Baidarės – puiki pramoga šeimai

baidarėsVandens pramogos Lietuvoje yra vis dažnesnis pasirinkimas. Paprasčiausiai anksčiau vandens telkiniai asocijavosi vien tik su tradicinėmis maudynėmis. Šiuo metu verslas kur kas labiau išpuoselėtas ir galima įvertinti ypač neįprastas, tačiau labai smagias vandens pramogas. Baidarės – vienas iš pasirinkimų, kuris mūsų šalyje labai mėgiamas ne tik vasarą, tačiau aistruoliai plaukioja ir žiemą. Svarbiausia, kad egzistuoja patrauklios galimybės išbandyti šį puikų vandens sportą.

Kas gali plaukti baidarėmis?

Tai puiki pramoga tiek šeimai, tiek draugams. Svarbiausia, jog baidarės yra saugus sportas, o tuo pačiu ir labai paprastai valdomas, taigi jomis gali plaukti ir vaikai, ir seni žmonės. Žinoma, vienoje baidarėje privalo sėdėti fiziškai stiprus asmuo. Šiuo metu ypač plinta baidarės, kuriose galima plaukti tryse. Taigi, nuostabi ir tikrai labai pigi pramoga, kuri suteikia galimybę patirti naujų įspūdžių.

Kaip pasirinkti vietą, kur geriausia plaukti?

Žmonės dažniausiai vertina atstumo galimybę, taigi pirmiausia peržiūri tas vietas, kurios yra arčiausiai gyvenamųjų namų. Kadangi Lietuvoje daug ežerų ir upių, kur galima plaukti baidarėmis – nesunkiai atrasite jums tinkamą variantą. Žinoma, rekomenduojame nesusikoncentruoti vien tik ties nuotolių, kadangi siekiant kokybės reikia įvertinti daugiau veiksnių. Pavyzdžiui:

 1. Pasirinkite pagal lokalizaciją ( tai jau minėjome ).
 2. Galima pasirinkti pagal tai, kiek kainuoja plaukimo pramoga.
 3. Variantas plačiau pasidomėti, kokios dar pramogos siūlomos, kuomet baidarėmis baigsite plaukti.
 4. Taip pat įvertinkite vandens telkinio sraunumą.
 5. Verta atsižvelgti ir į tai, ar siūlomos kokios nors papildomos paslaugos.

Galiausiai, pabendraukite su asmenimis, kuris siūlo paslaugas, ir pasirinkite tą variantą, kuris jums patinka labiausiai.

Kur Lietuvoje galima plaukti?

 • Palūšė, kuri yra Ignalinos rajone – vienas populiariausių ir daugelio žmonių labiausiai mėgiamų pasirinkimų.
 • Būkos maršrutas – upė su santakomis, tad esant vėjuotai dienai – tai puiki pramoga ne pirmą kartą baidarėse sėdintiems asmenims.
 • Lakaja – nuostabaus kraštovaizdžio maršrutas, kuris labai dažnai pasirenkamas.
 • Didysis ratas suka aplink Aukštaitijos nacionalinį parką. Tai neįtikėtina kelionė, kurią labiausiai rekomenduojam iš visų variantų. Nuostabi gamta ir įdomus maršrutas – tai, ko jums reikia.

Smulkmenos apie kurias reikia pagalvoti

Baidarės – puiki pramoga ir prieš plaukiant siūlome apgalvoti kuo daugiau smulkmenų, kad būtumėte tikras dėl pasirinkimo. Visada naudinga pasikonsultuoti su asmeniu, kuris siūlo paslaugas. Taip pavyks suvokti visas plaukimo smulkmenas.

 • Jei maršrutas ilgas – įsidėkite su savimi vandens ir maisto.
 • Pasirūpinkite apsauga nuo saulės: kremas ir skrybėlė.
 • Įsidėkite sausų drabužių.
 • Neimkite brangių technikos priemonių, kadangi jos gali sušlapti ir nustoti veikti.
 • Pasirinkite maršrutą, kuris nebūtų labai ilgas. Pirmo plaukimo metu rekomenduojama iki 15 km. Tuomet nepavargsite ir spėsite susipažinti su visomis baidarės pramogomis.

Ieškote pasiūlymų internete. Ten viskas dažniausiai pateikiama labai aiškiai ir informatyviai. Asmenys gali pasirinkti tą variantą, kuris jiems atrodo pats geriausias. Tuo pačiu profesionalas atsižvelgdamas į kiekvieno kliento patirtį rekomenduoja ir pataria. Juk egzistuoja ir labai platus baidarių pasirinkimas, tad skiriantis joms skiriasi ir tai, kokia labiausiai tinka konkretaus plaukimo metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *