Auto nuoma – ko trūksta Lietuvoje

auto nuomaAtrodo, kad visko turime, viskuo pertekę. Tačiau kartais pasirodo, kad kažko vis dėlto trūksta. Ko trūksta automobilių nuomos rinkoje?

1 trūkumas. Geros kainos.

Jau esame ne kartą svarstę apie auto nuomos kainą, kuri Lietuvoje dar nėra labai palanki tiems, kas norėtų iškeisti nuosavą automobilį į nuomotą. Auto nuoma kol kas atsieina mažiausiai dvigubai brangiau, nei išlaikyti savo automobilį. Tiesa, važiavimo komfortas – akivaizdus automobilių nuomos paslaugos privalumas.

2 trūkumas. Nuomos galimybės provincijoje.

Vilnius, Kaunas, Klaipėda – tai miestai, kuriuos jungia ne tik puikus susisiekimas automagistrale ir greitkeliu, bet ir paslaugų gausa. Auto nuoma šiuose miestuose labai išvystyta, tačiau pabandykite išsinuomoti automobilį Pakruojyje, Jonavoje ar Širvintose. Jūsų laukia didelis nusivylimas, arba teks rinktis iš blogo ir blogesnio varianto. Deja, provincijoje ši paslauga nėra labai populiari.

3 trūkumas. Tam tikrų modelių trūkumas.

Didžiausias košmaras užkietėjusiam Volvo fanui yra surasti jo pamėgto Volvo visureigio nuomotojus. Lietuvoje nuoma orientuota į paprastus važinėtojus, kuriems tinka bet kas. Tiesa, BMW gerbėjai neturėtų nusivilti, nes kas antroje auto nuomos bendrovėje galima išsinuomoti trečios ar net penktos klasės BMW automobilį. Deja, kitos markės yra nustumiamos į šalį. Juk natūralu žmogui, važinėjančiam visą gyvenimą Subaru Tribeca automobiliu pageidauti jį išsinuomoti nuvykus į kitą miestą. Tas pats komforto lygis, tas pats valdymas. Kodėl jis turėtų sėsti prie mažučio Fiat 500 vairo? O ką kalbėti apie kitokius automobilius, pavyzdžiui, elektromobilius, pikapus, miesto visureigius? Jų nuoma kartais tampa labai sudėtingu dalyku. Kodėl? Priežastis paprasta – maža rinka. Automobilių nuomos bendrovės nesivargina ir neinvestuoja į nišinių modifikacijų ir klasių automobilius. Jiems pagrindinis automobilis yra šeimyninis sedanas ir universalas su didele bagažine. Labai retai – vienatūris, skirtas visos šeimos kelionėms. Apie sportinių automobilių nuomą ar senovinių, taip pat galima tik pasvajoti. Norint išsinuomoti tokius retesnius automobilius, tenka ilgai palaukti, arba suploti tokią kainą, kad mažasis „fiatukas“ atrodo tikras išsigelbėjimas.

Auto nuoma Lietuvoje dar turi kur vystytis. Tikėsimės, kad artimiausiu metu pamatysime ryškių pokyčių šioje kiek stagnuojančioje rinkoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *