Apskaitos programa: kaip ji gali padėti efektyviau valdyti verslą?

Šiandien daugybė verslų, norėdami optimizuoti ir automatizuoti tam tikrus procesus, naudoja įvairias programas ir įskiepius. O vienas populiariausių – programos, skirtos finansinei informacijai valdyti. Tinkamai pasirinkta apskaitos programa gali ne tik palengvinti darbą, bet ir padėti išvengti klaidų bei planuoti verslo plėtrą. Visgi, kaip pasirinkti programą, kuri tikrai pateisinti Jūsų lūkesčius?

Ką daro apskaitos programa?

    • Fiksuoja visus atsiskaitymus. Apskaitos programos yra geras pasirinkimas, nes jos labai palengvina finansinių dokumentų tvarkymą. Skirtingos programos gali turėti ir skirtingą funkcionalumą, tačiau dažniausiai tarp svarbiausių funkcijų finansinių srautų stebėjimas. Tai reiškia kad sistema gali surūšiuoti atskaitymus, mokėjimus.

    • Leidžia analizuoti duomenis. Taip pat vienoje vietoje galima rasti visus atsiskaitymus ir juos naudoti, filtruojant pagal prekes, laiką ra kitą svarbų rodiklį. Tai labai patogu, nes stebint pardavimų srautus, galima ne tik lengviau suprasti realią įmonės situaciją, bet ir analizuojant duomenis planuoti plėtrą arba išspręsti tam tikrus sutrikimus.

    • Efektyvesnis skolų valdymas. Apskaitos programa padeda valdyti finansinius įsipareigojimus ir efektyviau stebėti skolininkus. Buhalteriui nebereikia prisiminti, apie pradelstus mokėjimus, nes sistemoje tai aiškiai matyti. Taip skolų valdymas tampa daug efektyvesniu ir sumažėja blogųjų skolų rizika.

    • Sąskaitų skaitmenizavimas. Vienoje vietoje kaupiamos visos sąskaitos faktūros, o programos pagalbą jos išrašomos labai paprastai. Daugiau nebereikia kaupti kiekvieno kliento rekvizitų ir atskirai išrašinėti kiekvienos sąskaitos, apsikrauti dokumentų kopijomis ir kažkur jas saugoti. Taip pat nebereikia mėnesio ar metų pabaigoje jų dėlioti ir atrinkinėti rankiniu būdu.

    • Ataskaitų rengimas. Be to, naudojantis buhalterine apskaitos programa, galima daug lengviau parengti įvairias ataskaitas. Tiek veiklos, teik finansinės, dienos ar kitos ataskaitos gali būti formuojamos pačios sistemos. Tai labai daug laiko kainuojantis darbas, kurį geriau patikėti sistemai ir išvengti žmogiškųjų klaidų.

    • Mokesčių apskaičiavimas. Dar vienas labai svarbus darbas, kuri apskaitos programa gali padaryti už Jūs yra mokesčių apskaičiavimas. Tai labai atsakingas darbas, nes norint teisingai apskaičiuoti mokesčius, reikia žinoti daugybę dalykų, nepamiršti stebėti visų mokestinių pakeitimų. Tuo tarpu tinkamai pasirinkta ir apskaitos programa, kuri yra nuolat atnaujinama, pati atskaičius mokesčius greitai ir tiksliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *