Apie UAB: įstatinis kapitalas, „žaidimas“ akcijomis ir kt.

UABKelios raidės – UAB – dažnai skamba reikšmingai. Nes verslas – tai darbas, pastangos ir apskritai ne kokia stagnacija, o tobulėjimas. Užsiminus apie verslą, neprošal pasigilinti, kokie yra UAB pliusai ir minusai.

Minėtos raidės šifruojamos štai taip: uždaroji akcinė bendrovė. Pabrėžtina, kad atsakomybė ribota. Ribotos atsakomybės juridinis asmuo reiškia tokį modelį: akcininkai neturi atsakyti savo turtu už kokias nors UAB neįvykdytas prievoles. Skamba kaip palengvinimas, ar ne?

UAB požymis – reikalingas įstatinis kapitalas. Koks jo dydis? 2 500 Eur. Ar tai daug, ar mažai, spręskite patys. Kaip ir daugeliu atvejų kalbant apie pinigus, šioje vietoje pustrečio tūkstančio gali būti suprantami ir kaip dideli, ir kaip maži pinigai. Arba kaip normali, nei per maža, nei per didelė suma.

Kiek žmonių gali steigti uždarąją akcinę bendrovę? Kad ir vienas (bet nebūtinai vienas). Kaip suprantama iš žodžio „akcinė“, tam tikras vaidmuo tenka ir akcininkams. Kiek jų gali būti? Ne daugiau kaip 249. Ką akcininkas daro su akcijomis? Parduoda, dovanoja, maino… Ar jis privalo taip „žaisti“? Ne, tačiau išvardytos galimybės iliustruoja, kad vardas „akcininkas“ nėra bereikšmis – akcijos vienaip ar kitaip valdomos, tai nėra tik teorinė sąvoka.

Įdomi tema – akcininkų balsavimas, kurio metu priimami svarbiausi sprendimai. Viena akcija – vienas balsas. Vadinasi, daugiausia gali nulemti tas žmogus, kuris turi daugiausia akcijų.

Uždarosios akcinės bendrovės turi ir vadovus. Šią funkciją atlieka vienas asmuo arba iš kelių asmenų sudaryta valdyba.

UAB pliusai

UAB pasižymi keliais pliusais. Kaip minėta kiek anksčiau, akcininkai nerizikuoja asmeniniu turtu, o tik tuo, kuris įneštas į įmonę.

UAB išleidžia naujų akcijų, kurias įsigiję akcininkai sumoka tam tikrą kiekį pinigų.

UAB veikla gali būti labai plati.

Nenorite tęsti verslo? Perleiskite akcijas kitiems arba verslą tiesiog parduokite.

Yra mokestinė lengvata: jei įmonės vidutinis darbuotojų skaičius mažesnis arba lygus 10 ir jeigu mokestinio laikotarpio pajamų suma ne didesnė kaip 300 000, pelno mokestis siekia ne 15, o 5 procentus.

UAB minusai

Nėra viskas rožėmis klota. Kaip jau rašėme, norint įsteigti uždarąją akcinę bendrovę reikia bent 2 500 Eur.

Kitas minusas – pelnas, kurį iš įmonės uždirba akcininkai, gali būti išmokamas tik per dividendus arba kaip darbo užmokestį. Tiesa, antruoju atveju mokesčiai nekuklūs.

Tai štai kokie reikalai kalbant apie UAB. Tikimės, kad sužinojote naudingos informacijos, kuri padės, jei patys planuojate įkurti įmonę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *