Anglų kalba – populiariausia pasaulyje

kolibriometodas.ltTikriausiai nė vieno nereikia, klausti, kokia kalba populiariausia pasaulyje? Žinoma, tai anglų kalba. Šia kalba galime susišnekėti beveik visose pasaulio šalyse. Jau vien dėl to ją mokėti tikrai pravartu, kadangi turite galimybę susikalbėti su vietos gyventojais daugelyje šalių, į kurias benuvyktute. Anglų kalbą reikšminga mokėti dar ir todėl, kad šiais laikais sunkoka būtų rasti gerą darbą, kuriam nereikėtų bent minimalių anglų kalbos žinių. O kur dar literatūra anglų kalba, filmai anglų kalba, straipsniai įvairia tematika taip pat daugiausia yra anglų kalba. Tai tik patvirtina šios kalbos populiarumą ir jos mokėjimo būtinybę.

Taip pat nė nereikia sakyti, kad valstybine kalba ji yra Jungtinėje Karalystėje. Ką mes žinome apie šalį, kurios kalba šnekama bene visame pasaulyje? Juk tokia maža šalis, o būtent jos kalba yra populiariausia. Tai šalis, kurios sostinė yra visiems gerai žinomas Londonas. Dažniausiai paklausus, ką žinote apie Jungtinę Karalystę, išgirsite: tai kraštas, kuriame beveik nuolat lyja, tai šalis, kurioje bene didžiausias imigrantų skaičius. Jungtinės Karalystės plotas nėra įspūdingas – 244,8 kvadratinių kilometrų, o gyvena čia apie 60 milijonų gyventojų.

Jungtinę Karalystę sudaro keturi kraštai: Anglija, Škotija, Velsas ir Šiaurės Airija. Jungtinėje Karalystėje vyrauja konstitucinė monarchija. O mes labai dažnai žiniasklaidoje sekame naujienas apie karališkosios šeimos gyvenimą. Kalbant apie šalies ekonomiką, tai Jungtinė Karalystė šiuo aspektu viena stipriausių pasaulyje. Jos sostinė Londonas yra labai svarbus finansų centras viso pasaulio mastu.

Įdomu tai, kad šioje šalyje nėra oficialia pripažintos kalbos. Tačiau beveik visi čia kalba anglų kalba. Tad jei mokate anglų kalbą, šioje šalyje, kaip ir daugelyje kitų pasaulyje, lengvai susišnekėsite.

Jungtinė Karalystė išsiskiria kai kuriais aspektais, kurie reikšmingi tiek atvykusiems čia gyventi, tiek ir turistams. Susisiekimas – labai svarbus, nepriklausomai, ar svečiuojatės trumpai, ar ilgesniam laikui. Vienas didžiausių išskirtinumų šioje šalyje – eismas, vykstantis kairiąja kelio puse. Besisvečiuojantiems Jungtinėje Karalystėje tai dažniausiai tampa tikru išbandymu. O dar jei norite nuomotis automobilį! Juk vairas kitoje, nei mums įprasta, pusėte. Tad turite būti labai atidūs. Taip pat atvykus čia reikia nusiteikti daug laiko praleisti eismo spūstyse ir daug prakaito išlieti besiparkuojant. Tai Jungtinėje Karalystėje gana sudėtinga.

Svečiuodamiesi Jungtinėje Karalystėje pasidomėkite jų virtuve, paragaukite tradicinių patiekalų. Būtinai pasiryžkite valgyti sočius pusryčius – tai anglų išskirtinumas, žinomas visame pasaulyje. Pusryčiams anglai patiekia dešreles, keptą šoninę, kiaulieną, kiaušinius ar omletą, skrudintą duoną ir pan. Jungtinėje Karalystėje išskirtine diena yra sekmadienis. Tai atsispindi net jų virtuvėje. Kadangi tradiciniai anglų patiekalai yra sekmadienio kepsnys su bulvėmis bei troškintomis daržovėmis. Sekmadienį anglai būtinai valgo Jorkšyro pudingą, kuris patiekiamas su svogūnų padažu. Per Kalėdas anglai visuomet valgo keptą kalakutą. Pagrindiniai desertai: rabarbarų pyragas ir duonos bei sviesto pudingas. O svečiuojantis Anglijoje Jums tikrai teks paragauti stiprios juodosios arbatos su pienu.

Svečiuodamiesi Anglijoje, būtinai aplankykite ežerų kraštą – Lake District, Oksfordą, Juros periodo krantą, Balmoralio pilį, Bekingemo rūmus, Birmingemą, Edinburgo pilį, Edinburgo zoologijos sodą, itin įspūdingus Karališkuosius botanikos sodus, Kembridžą, Kornvalį ir daug kitų labai gražių, įdomių vietų Jungtinėje Karalystėje.

Taigi, matome, kad anglų kalba atėjo iš labai gražios ir architektūros bei kultūros objektų turtingos šalies. Todėl nemokantiems, tikrai pravartu griebti patį patį greičiausią anglų kalbos mokymosi metodą kolibriometodas.lt ir pasinerti į anglų kalbą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *